Pięć par małżeńskich z terenu gminy Pruchnik odebrało w tamtejszym urzędzie miejskim medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia przyznane przez prezydenta RP otrzymali małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat.
Z rąk burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły, jego zastępcy Agnieszki Wojdyły oraz kierownika USC w Pruchniku Jadwigi Kłopot medale odebrali: Elżbieta i Jan Rączka z Pruchnika, Zofia i Józef Bieleccy z Rzeplina, Władysława i Jan Moskwa z Kramarzówki, Józefa i Aleksander Kuraszowie z Kramarzówki oraz Janina i Stanisław Pempkowie z Kramarzówki. – Drodzy Państwo przyjmijcie te pamiątkowe medale i symboliczne bukiety kwiatów jako podziękowanie za wszystko, co przez tak długi czas tworzyliście i budowaliście jako małżeństwa i rodziny. Dzisiejsze wasze radosne święto jest potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez was droga była drogą słuszną. Wasze trwałe związki dwojga wspierających się wiernie ludzi, wytrwałość, wzajemne zrozumienie, zgodna praca dla wspólnego dobra pomogły pokonać trudności, jakich nikomu nie szczędzi życie – powiedział do Jubilatów burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła Oczywiście podczas uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń na kolejne lata, szampana i tradycyjnego „sto lat”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze