Żadnych szans swoim rywalkom w dzisiejszym (17 lipca br.) finale konkursu rzutu dyskiem Mistrzostw Polski U-18 nie dała Anna Kicińska. Podopieczna trenera Leszka Wojciechowskiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl bezapelacyjnie została mistrzynią Polski juniorek młodszych. To drugi medal Anny podczas tego czempionatu. Gratulujemy!
Jak już wspominaliśmy przy pierwszym, wczorajszym (16 lipca br.) raporcie z Mistrzostw Polski U-18 rozgrywanych w Bielsku-Białej trzy medale, zdobyte przez młodych przemyskich lekkoatletów (srebro Julii Szczepanik w biegu na 400 m ppł, A. Kicińskiej w pchnięciu kulą oraz Adriana Pempusia w biegu na 2000 m z przeszkodami), mogą nie być ostatnimi. I się nie myliliśmy.
Dzisiaj, 17 lipca br., w swojej koronnej konkurencji, w której niedawno zdobyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Jerozolimie, czyli rzucie dyskiem wystąpiła Anna Kicińska.
Eliminacje w wykonaniu Anny były dość nerwowe, ale ostatecznie je… wygrała! Pierwszą próbę spaliła, w drugiej rzuciła – jak na nią – ledwie 33,75 m (z tym rezultatem i tak zameldowałaby się w finale), ale w trzeciej było już wszystko w porządku. 41,87 m dał jej 1. miejsce w eliminacjach, w których wystąpiło 23 zawodniczki. W finale na starcie stanęło 12 zawodniczek, które nie miały żadnych szans w konfrontacji z podopieczną L. Wojciechowskiego z UKS „Tempo 5”.
Anna już w pierwszej próbie ustaliła warunki gry. Już w pierwszej próbie oddała rzut na odległość, która była zupełnie nieosiągalna dla pozostałych. Po 45,52 m pewnie zasiadła w fotelu liderki konkursu i zachowała tę pozycję do końca. W czwartej próbie ten wynik jeszcze poprawiła, posyłając dysk na 46,01 m! To o 59 cm mniej niż wynosi jej rekord życiowy.
Druga w klasyfikacji Aleksandra Krzesicka (Sztorm Kołobrzeg) w najlepszej próbie rzuciła 40,14 m, zaś trzecia – Alicja Gnyp (Górnik Wałbrzych) – 39,22 m. To przepaść…
Wielkie gratulacje dla Anny, dwukrotnej medalistki MP U-18, jej trenera Leszka Wojciechowskiego, trenerów Marii i Krzysztofa Sugierów oraz – przede wszystkim – całej ekipy UKS „Tempo 5” Przemyśl za kapitalny występ w Bielsku-Białej.
Komplet wyników przemyskich lekkoatletów w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze