Reklama

Złoty dysk Anny Kicińskiej!

Żadnych szans swoim rywalkom w dzisiejszym (17 lipca br.) finale konkursu rzutu dyskiem Mistrzostw Polski U-18 nie dała Anna Kicińska. Podopieczna trenera Leszka Wojciechowskiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl bezapelacyjnie została mistrzynią Polski juniorek młodszych. To drugi medal Anny podczas tego czempionatu. Gratulujemy!

Jak już wspominaliśmy przy pierwszym, wczorajszym (16 lipca br.) raporcie z Mistrzostw Polski U-18 rozgrywanych w Bielsku-Białej trzy medale, zdobyte przez młodych przemyskich lekkoatletów (srebro Julii Szczepanik w biegu na 400 m ppł, A. Kicińskiej w pchnięciu kulą oraz Adriana Pempusia w biegu na 2000 m z przeszkodami), mogą nie być ostatnimi. I się nie myliliśmy.

 Dzisiaj, 17 lipca br., w swojej koronnej konkurencji, w której niedawno zdobyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Jerozolimie, czyli rzucie dyskiem wystąpiła Anna Kicińska.

Reklama

 Eliminacje w wykonaniu Anny były dość nerwowe, ale ostatecznie je… wygrała! Pierwszą próbę spaliła, w drugiej rzuciła – jak na nią – ledwie 33,75 m (z tym rezultatem i tak zameldowałaby się w finale), ale w trzeciej było już wszystko w porządku. 41,87 m dał jej 1. miejsce w eliminacjach, w których wystąpiło 23 zawodniczki. W finale na starcie stanęło 12 zawodniczek, które nie miały żadnych szans w konfrontacji z podopieczną L. Wojciechowskiego z UKS „Tempo 5”.

Anna już w pierwszej próbie ustaliła warunki gry. Już w pierwszej próbie oddała rzut na odległość, która była zupełnie nieosiągalna dla pozostałych. Po 45,52 m pewnie zasiadła w fotelu liderki konkursu i zachowała tę pozycję do końca. W czwartej próbie ten wynik jeszcze poprawiła, posyłając dysk na 46,01 m! To o 59 cm mniej niż wynosi jej rekord życiowy.

Reklama

Druga w klasyfikacji Aleksandra Krzesicka (Sztorm Kołobrzeg) w najlepszej próbie rzuciła 40,14 m, zaś trzecia – Alicja Gnyp (Górnik Wałbrzych) – 39,22 m. To przepaść…

 

Wielkie gratulacje dla Anny, dwukrotnej medalistki MP U-18, jej trenera Leszka Wojciechowskiego, trenerów Marii i Krzysztofa Sugierów oraz – przede wszystkim – całej ekipy UKS „Tempo 5” Przemyśl za kapitalny występ w Bielsku-Białej.

 

Komplet wyników przemyskich lekkoatletów w papierowym wydaniu ŻP.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości