Po zdobyciu kwalifikacji jarosławscy łucznicy z UKS „Tramp”, działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu świetnie zaprezentowali się podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która tym razem odbyła się w Krakowie od 14 do 17 lipca br.
Jak co roku OOM połączona została z Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie, które odbyły się w ramach kwalifikacji. Z jarosławskiego UKS „Tramp” do rywalizacji przystąpiła czwórka zawodników, którzy wraz z juniorami młodszymi z innych podkarpackich klubów stworzyli drużyny wojewódzkie.
Pierwszego dnia walk o tytuły mistrzów Polski najlepiej zaprezentował się Wiktor Kutyła, który stanął na drugim miejscu podium, zostając wicemistrzem Polski na odległości 2x60m. Szymon Wawrykowicz zajął 51. miejsce. Wśród dziewcząt najwyżej znalazła się Urszula Kutyła, zajmując 6. miejsce. Druga jarosławska zawodniczka Kinga Mordarska wywalczyła 51. miejsce. Strzelone pierwszego dnia wyniki oraz zajmowane miejsca pozwoliły utworzyć tzw. „drabinkę” do pojedynków indywidualnych, zespołów mieszanych oraz drużyn.
Po rundzie eliminacyjnej jedna z dwóch męskich drużyn wojewódzkich, w której skład wszedł W. Kutyła, zajęła 6. miejsce. Drugi zespół, którego członkiem był Sz. Wawrykowicz, zakończyła walkę w 1/8 finału. Drużyna dziewcząt, którą tworzyły: Urszula Kutyła, Kinga Mordarska oraz Weronika Wilk (Jar Kielnarowa), wywalczyły 5. miejsce.
Zdecydowanie największym osiągnięciem UKS „Trmp” w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jest złoto w zespole mieszanym (mikście). Jarosławski zespół, który stworzyli Urszula Kutyła oraz Wiktor Kutyła bez problemu pokonał swoich konkurentów i stanął na najwyższym stopniu podium. Po pojedynkach indywidualnych najlepsza z ekipy UKS „Tramp” okazała się U. Kutyła, która wywalczyła 5 miejsce. Zaraz za nią, bo na 7. miejscu wśród chłopców, uplasował się W. Kutyła. Kinga Mordarska oraz Szymon Wawrykowicz rywalizację zakończyli w 1/32 finału.
Dzięki tym wynikom oraz miejscom, które „wystrzelali” jarosławianie, UKS „Tramp” Jarosław zajął 3. miejsce w klasyfikacji klubowej, natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej Podkarpacie uplasowało się na 4. miejscu. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze