W nocy z 18 na 19 listopada br. zmarł przewodniczący Rady Miasta Przemyśla Władysław Bukowski. Miał 55 lat. Przegrał walkę z chorobą nowotworową.
Władysław Bukowski urodził się 20 stycznia 1960 r. w rodzinie migranta z Podhala, który kupił gospodarstwo pod Przemyślem w Pikulicach, w okolicach fortu Optyń. Jak sam kiedyś stwierdził, wychowanie i piękna tradycja góralska były źródłem jego konsekwencji w osiąganiu zamierzeń. Był absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Wyższej Szkoły Informatyki Zarządzania w Rzeszowie. Od dziewięciu lat był radnym Rady Miejskiej w Przemyślu. Pracował w kilku komisjach, które zajmowały się sprawami gospodarczymi i mieszkaniowymi. Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości (w partii od 2002 r.). W 2014 r. był kandydatem PiS w wyborach na prezydenta miasta Przemyśla.
Był najpierw zastępcą, a potem dyrektorem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wcześniej pracował m.in. w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Departamencie Gospodarki Mieniem Oddział w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Byłeś zawsze dobrym kolegą a przede wszystkim super człowiekiem .Pokój jego duszy.
Odpoczywaj w spokoju, za zawsze w naszej pamięci
Panie Władysławie był Pan Wspaniałym człowiekiem. Żal i smutek. Niech Pan spoczywa w spokoju.
Bardzo dobry człowiek,spoczywaj w pokoju.
Wspaniały człowiek, tytan pracy, niezwykle oddany samorządowiec. Pomimo mnóstwa obowiązków zawsze dla każdego potrafił znaleźć czas. Panie Władysławie będziemy wspominać Cię z ogromną sympatią i szacunkiem!
Jeżeli nie dopuścimy do głosu wegetarian, to ludzie będą padać jak muchy i niestety w coraz to młodszym wieku... YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENU
Wieczne odpoczywanie racz Mu dac Panie. Bardzo życzliwy Człowiek. Dla każdego miał czas i słowa wsparcia.
zycie dla ciebie WLADKU bylo wyzwaniem , ale godnie i z usmiechem na twarzy kroczyles do celu .To nierawiedliwe , ze dobrzy ludzie tak szybko od nas odchodza . SPOCZWAJ W SPOKOJU
Cześć Jego pamięci
Byłeś zawsze dobrym kolegą a przede wszystkim super człowiekiem .Pokój jego duszy.
Szkoda.