Dziewczynka, której historia poruszyła serca milionów ludzi zmarła w piątek nad ranem. Dzięki nim zebrano 1,5 miliona złotych i rozpoczęto leczenie w Niemczech. Niestety nawrót choroby i powikłania przerwały terapię.
Gdy Emilka miała 8 lat wykryto guza mózgu – medulloblastoma. Po jego wycięciu, dziewczynka przeszła następnie chemioterapię, 33 cykle radioterapii, liczne transfuzje krwi, zastrzyki oraz kilka punkcji kręgosłupa. Gdy wydawało się, że choroba została pokonana, doszło do wznowienia. Lekarze nie dawali nadziei na leczenie konwencjonalnymi metodami.
Rodzice dziewczynki nie poddali się i podjęli heroiczną walkę o zdrowie dziecka. Dowiedzieli się o możliwości leczenia antyneoplastonami w klinice dra Burzyńskiego w Dreźnie (Niemcy) wspomaganą immunoterapią. Koszt obu szacowany był na ok. 1,5 mln zł, przy założeniu półtora roku leczenia. Pieniądze zbierano w sklepach, pod kościołami, w szkołach.
Kwota wydawała się niemożliwa do zebrania, ale dzięki rzeszy dobrych ludzi udało się tę niebotyczną sumę zebrać. Dla Emilki organizowano mnóstwo koncertów i imprez charytatywnych. Do pomocy zachęcało wiele znanych osób, m.in. aktor Bartosz Obuchowicz, dziennikarka i prezenterka Polsatu Karolina Szostak, czy piłkarz Sławomir Peszko
Wiosną minionego roku rozpoczęto terapię. Początkowo przynosiła pozytywne rezultaty, jednak w lecie stan Emilki się pogorszył. Powikłania spowodowały przerwanie leczenia. Niestety, lekarze mogli pomóc tylko doraźnie i jej stan nie pozwalał na podjęcie żadnej terapii. Co gorsza, nastąpiła wznowa choroby.
W piątek nad ranem serce Emilki przestało bić. Fakt jej śmierci potwierdziła Fundacja Rycerze i Księżniczki, której podopieczną była dziewczynka. „Nasza kochana Emilka, nasza dzielna dziewczynka. Wszyscy walczyli do końca, ona najbardziej…Wierzymy, że patrzysz na nas z góry, a kiedyś znowu się spotkamy bez strachu, bez bólu, z uśmiechem...” – czytamy na stronie fundacji.
O pogarszającym się stanie Emilki w grudniu poinformowali rodzice. „Pamiętajcie Emilkę jako radosną nastolatkę, która dzielnie walczyła o każdy dzień życia...” – prosili.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Rak decyduje o życiuNowotwór rozprzestrzenia sięNie przestaje puchnąćKonsumuje zdrowe komórkiDesperacko szukamy pomocyW walce przeciwko korozjiNiezliczone badania lekarskiePowodują samozniszczenieChemioterapiaChemioterapiaMusisz poddać się promieniowaniuPo którym wypadną ci włosyMonitory, rentgeny, lekiOto konsekwencjeSkóra blednieA ty musisz przyjmować płynny pokarmTo takie udręczająceDoprowadzające do szaleństwaJedyna pomocW walce przeciwko korozjiTo te wszystkie medyczne badaniaKtóre mogą doprowadzić do śmierci''PESTILENCE - CHEMO-THERAPY - TEKSTOWO.PL
CHEMIO TERAPIA NAJPIERW POMAGA, A PÓŹNIEJ ZABIJA - DZIKIMIETEK.COM
SPOCZYWAJ W SPOKOJU TAM CIĘ POTRZEBOWALI
Śmierć jest bólem dla tych co zostają.Niech spoczywa w spokoju.
Dlaczego każecie jej spoczywać w spokoju? Przecież to najlepszy wiek do zabaw, rozrabiania itd. Skoro "tam" jest lepiej niż "tu" to tym bardziej niech się bawi i rozrabia z innymi a nie leży w spokoju.Ma leżąc czekać - na co?
Nie mogę w to do tej pory uwierzyć;(. Nawet gdy cie zobaczyłam w trumnie poczułam że to jest niemożliwe. Spoczywaj aniołki w pokoju (*)
''Rak decyduje o życiuNowotwór rozprzestrzenia sięNie przestaje puchnąćKonsumuje zdrowe komórkiDesperacko szukamy pomocyW walce przeciwko korozjiNiezliczone badania lekarskiePowodują samozniszczenieChemioterapiaChemioterapiaMusisz poddać się promieniowaniuPo którym wypadną ci włosyMonitory, rentgeny, lekiOto konsekwencjeSkóra blednieA ty musisz przyjmować płynny pokarmTo takie udręczająceDoprowadzające do szaleństwaJedyna pomocW walce przeciwko korozjiTo te wszystkie medyczne badaniaKtóre mogą doprowadzić do śmierci''PESTILENCE - CHEMO-THERAPY - TEKSTOWO.PL
CHEMIO TERAPIA NAJPIERW POMAGA, A PÓŹNIEJ ZABIJA - DZIKIMIETEK.COM
NIECH SPOCZYWA W SPOKOJU!