30 czerwca br. to data graniczna dla kilku dyrektorów przemyskich placówek oświatowych. Kilka dni temu prezydent miasta Wojciech Bakun – specjalnym zarządzeniem – powołał na te stanowiska trzy osoby.
Prezydent miasta zdecydował, że nie będzie rozpisanych konkursów na stanowiska dyrektorskie, a powierzenie obowiązków. Z prostej przyczyny: były w wielu przypadkach problemy z kandydatami, bo ich po prostu… nie było. To wydłużało całe procedury, a szkoły to instytucje, które nie mogą sobie pozwolić na bezhołowie. Wydaje się, że to dobra droga…[paywall]
Zarządzeniem z 23 maja br. stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2030 r. powierzył dotychczasowemu szefowi tej placówki Andrzejowi Olejnikowi. Podobnie uczynił w kwestii dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 19. Tam w okresie od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2030 r. ponownie dyrektorem będzie Maria Marcinkiewicz.
Jedyna personalna zmiana tyczy się Szkoły Podstawowej nr 14. Tam doszło do powrotu Piotra Kroczka. To jemu W. Bakun powierzył dyrektorski fotel. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych przypadkach od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2030 r.
Jak wspomnieliśmy, jest to powrót P. Kroczka na stanowisko „dyrektora” w SP 14. 20 czerwca 2015 r. rozstrzygnięte zostały konkursy na stanowiska dyrektorów w ośmiu przemyskich placówkach oświatowych, którym 30 czerwca kończyła się kadencja. Najważniejsza zmiana dotyczyła właśnie SP 14 w Przemyślu. Wówczas, po 15 latach pracy, z dyrektorskim fotelem pożegnał się P. Kroczek, który nie przystąpił do konkursu ogłoszonego przez władze miasta. Nowym szefem „czternastki” została ówczesna wicedyrektor Małgorzata Kozaczenko. W br. zakończyła pracę, udając się na zasłużoną emeryturę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze