Reklama

Zmiany w magistracie. Prezydent Choma chce zarabiać mniej

09/04/2015 10:31

– Oszczędności należy zacząć od siebie – uważa Robert Choma, prezydent Przemyśla, który podczas czwartkowej, 9 bm. konferencji prasowej zapowiedział, że wystąpi do radnych o obniżenie mu pensji. O ile? O 10 procent. Obecnie otrzymuje ok. 12 tysięcy zł brutto.

W trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów prezydent Robert Choma wraz ze swoimi zastępcami i reprezentantami koalicji mówili o szczegółach reorganizacji w magistracie. Pierwszy etap reformy zostanie wdrożony 1 maja br. W jego wyniku zmniejszona zostanie liczba jednostek organizacyjnych urzędu poprzez ich łączenie. Przykładowo: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego połączy się z Wydziałem Spraw Obywatelskich. Powstanie Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. Zlikwidowane zostanie stanowisko dyrektora generalnego, stanowisko pełnomocnika ds. inspekcji i straży, a także stanowiska kierowników referatów i oddziałów (z wyjątkiem stanowiska kierownika grodzkiego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej).

Obecnie w urzędzie istnieją 63 stanowiska kierownicze. Po zmianie będzie ich 40. Od przyszłego miesiąca nastąpi również cięcie etatów o 17. Kolejny etap reformy zaplanowano od 1 czerwca br. Wówczas mają być przeniesione zadania z urzędu do jednostek organizacyjnych, które do ich wykonywania powołano, np. Biuru Rozwoju Miasta Przemyśla powierzone będą obowiązki z zakresu planowanie i gospodarowania przestrzennego, Zarząd Dróg Miejskich zajmie się dodatkowo kwestiami oświetlenia.

– Oszczędności należy zacząć od siebie – uważa Robert Choma, prezydent Przemyśla, który zapowiedział, że skieruje do radnych projekt uchwały w sprawie obniżenia mu wynagrodzenia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2015-04-09 12:18:28

    A gdzie on był przez 12 lat, że teraz nagle chce pokazać NAM jaki to on jest super, darmozjad jeden,  Miasto się wyludnia , nikt tu nawet nie chce łopaty wbić pod inwestycje! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    :] - niezalogowany 2015-04-09 12:28:35

    brawo, świetnie, oby tak dalej :) niech się coś dzieje, bo marazm jest najgorszy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-04-09 13:09:56

    Przyzwoitość nakazywałaby obniżyć przynajmniej o 50%.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości