– Oszczędności należy zacząć od siebie – uważa Robert Choma, prezydent Przemyśla, który podczas czwartkowej, 9 bm. konferencji prasowej zapowiedział, że wystąpi do radnych o obniżenie mu pensji. O ile? O 10 procent. Obecnie otrzymuje ok. 12 tysięcy zł brutto.
W trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów prezydent Robert Choma wraz ze swoimi zastępcami i reprezentantami koalicji mówili o szczegółach reorganizacji w magistracie. Pierwszy etap reformy zostanie wdrożony 1 maja br. W jego wyniku zmniejszona zostanie liczba jednostek organizacyjnych urzędu poprzez ich łączenie. Przykładowo: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego połączy się z Wydziałem Spraw Obywatelskich. Powstanie Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. Zlikwidowane zostanie stanowisko dyrektora generalnego, stanowisko pełnomocnika ds. inspekcji i straży, a także stanowiska kierowników referatów i oddziałów (z wyjątkiem stanowiska kierownika grodzkiego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej).
Obecnie w urzędzie istnieją 63 stanowiska kierownicze. Po zmianie będzie ich 40. Od przyszłego miesiąca nastąpi również cięcie etatów o 17. Kolejny etap reformy zaplanowano od 1 czerwca br. Wówczas mają być przeniesione zadania z urzędu do jednostek organizacyjnych, które do ich wykonywania powołano, np. Biuru Rozwoju Miasta Przemyśla powierzone będą obowiązki z zakresu planowanie i gospodarowania przestrzennego, Zarząd Dróg Miejskich zajmie się dodatkowo kwestiami oświetlenia.
– Oszczędności należy zacząć od siebie – uważa Robert Choma, prezydent Przemyśla, który zapowiedział, że skieruje do radnych projekt uchwały w sprawie obniżenia mu wynagrodzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A gdzie on był przez 12 lat, że teraz nagle chce pokazać NAM jaki to on jest super, darmozjad jeden, Miasto się wyludnia , nikt tu nawet nie chce łopaty wbić pod inwestycje!
brawo, świetnie, oby tak dalej :) niech się coś dzieje, bo marazm jest najgorszy.
Przyzwoitość nakazywałaby obniżyć przynajmniej o 50%.
Bieda nastała od tej kadencji a wcześniej był boom.
REDUKCJA ETATÓW O POŁOWĘ !!! PANIE CHOMA TRZEBA PAŚĆ NA KOLANA PRZED INWESTOREM Z UE A NIE Z UA!!!! JAK PAN MÓGŁ ODEBRAĆ TAK SPIEPRZONĄ OBWODNICĘ ,CZY PAN NIĄ JECHAŁ !!!! CO TO KU RWA JEST!!!!
Jeszcze jak pogoni arcyprzydupa z pałacu (np do Radymna) i rozpasały kler zwolni ze świadczenia obowiązkowych lekcji religii za ciężkie pieniądze, to może z czasem przestaniemy być najbiedniejszym powiatem w kraju...
redukcje? oszczędności? jakie? ogłupianie tylko mieszkańców, że w tabelce będzie mniej etatów a przeniesie pracowników gdzieś indziej gdzie i tak za to płaci urząd? Proponuje oszczędności w liczbie prezydentów- to przynajmniej będzie widoczne.
Może zarabiać nawet milion m/c daj boże, ale za to że doprowadził miasto do stanu wiochy zabitej dechami należy się szubienica i to w samtm rynku. Zero pracy i ludzi młodych , wszyscy wyjeżdżają. Kto tu rządzi ? Michalik i jego kompan Choma. Jakie są tu perspektywy ? Żenada.
Teraz proszę i ujawnienie zarobków w UM. W końcu to pieniedze podatnika niech wszyscy wiedza ile zarabiają urzędnicy.
A gdzie on był przez 12 lat, że teraz nagle chce pokazać NAM jaki to on jest super, darmozjad jeden, Miasto się wyludnia , nikt tu nawet nie chce łopaty wbić pod inwestycje!
brawo, świetnie, oby tak dalej :) niech się coś dzieje, bo marazm jest najgorszy.
Przyzwoitość nakazywałaby obniżyć przynajmniej o 50%.