Reklama

Znakomite osiągnięcie Martyny Zając

PŁYWANIE. Zawodniczka UKS „Orlik” Przeworsk Martyna Zając powtórzyła ubiegłoroczny wyczyn w całonocny pływaniu. W korespondencyjnym pojedynku z ponad tysiącem pływaczek z całej Polski zajęła 2. miejsce!

Na cześć naszej mistrzyni olimpijskiej z Aten Otylii Jędrzejczak od dwóch lat w całej Polsce organizowane są niecodzienne zawody pływackie pod hasłem „Otyliada”. To Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki. W tym samym czasie na 36 pływalniach w całej Polsce chłopcy i dziewczęta rywalizują w licznie przepłyniętych kilometrów. W tym roku rywalizowało łącznie 2 tys. 324 zawodników i zawodniczek.

 Przeworszczanka Martyna Zając, trenowana w UKS „Orlik” przez Janusza Gondka, wystartowała na 25-metrowej pływalni MOSiR w Łańcucie obok ponad 50 innych osób. Kolejne dwie dopuszczalne przerwy wynosiły 10 i 15 minut. Martyna pokonała w sumie 30 kilometrów i 500 metrów w ciągu 10 godzin i 20 minut. Dłużej nie dała rady, bo narastający ból ręki był tak mocny, że musiała wyjść z wody.
Pływaczka UKS „Orlik”, podążająca śladami Macieja Hołuba, przegrała tylko z Moniką Winnicką – triumfatorką pierwszej edycji – która na pływalni w Radomsku przepłynęła 34 km. Wśród mężczyzn wygrali ex-aequo Mateusz Fajfer i Maciej Ogrodnik, którzy na pływalni w Strzelinie osiągnęli 35 km. Jeśli liczyć razem wyniki kobiety i mężczyzn M. Zając zajęła znakomite 6. miejsce w Polsce! Podopieczna Janusza Gondka jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku, a pływanie trenuje od 5 lat.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama