PŁYWANIE. Zawodniczka UKS „Orlik” Przeworsk Martyna Zając powtórzyła ubiegłoroczny wyczyn w całonocny pływaniu. W korespondencyjnym pojedynku z ponad tysiącem pływaczek z całej Polski zajęła 2. miejsce!
Na cześć naszej mistrzyni olimpijskiej z Aten Otylii Jędrzejczak od dwóch lat w całej Polsce organizowane są niecodzienne zawody pływackie pod hasłem „Otyliada”. To Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki. W tym samym czasie na 36 pływalniach w całej Polsce chłopcy i dziewczęta rywalizują w licznie przepłyniętych kilometrów. W tym roku rywalizowało łącznie 2 tys. 324 zawodników i zawodniczek. Przeworszczanka Martyna Zając, trenowana w UKS „Orlik” przez Janusza Gondka, wystartowała na 25-metrowej pływalni MOSiR w Łańcucie obok ponad 50 innych osób. Kolejne dwie dopuszczalne przerwy wynosiły 10 i 15 minut. Martyna pokonała w sumie 30 kilometrów i 500 metrów w ciągu 10 godzin i 20 minut. Dłużej nie dała rady, bo narastający ból ręki był tak mocny, że musiała wyjść z wody.
Pływaczka UKS „Orlik”, podążająca śladami Macieja Hołuba, przegrała tylko z Moniką Winnicką – triumfatorką pierwszej edycji – która na pływalni w Radomsku przepłynęła 34 km. Wśród mężczyzn wygrali ex-aequo Mateusz Fajfer i Maciej Ogrodnik, którzy na pływalni w Strzelinie osiągnęli 35 km. Jeśli liczyć razem wyniki kobiety i mężczyzn M. Zając zajęła znakomite 6. miejsce w Polsce! Podopieczna Janusza Gondka jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku, a pływanie trenuje od 5 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze