W Błażowej rozegrany został 1. Grand Prix Podkarpacia juniorek i juniorów. Na starcie stanęła dwójka reprezentantów Nurtu Przemyśl. Kapitalnie – po dłuższej przerwie w występach – zaprezentowała się Aleksandra Makar, która bezapelacyjnie wygrała w kategorii juniorek.
Wśród juniorów do rywalizacji przystąpiło 44 młodych tenisistów stołowych, wśród juniorek – 27 osób. Przerwa w występach spowodowała, że A. Makar przystąpiła do gry bez punktów rankingowych. To mogło jej utrudnić turniejową drabinkę, bo – jak od dawna wiadomo – zawodnicy rozstawieni mają „łatwiej”. Mogło, ale nie utrudniło. Na Olę w Błażowej nie było mocnych! Rozegrała łącznie siedem pojedynków i wszystkie wygrała, zostając bezapelacyjnie zwyciężczynią 1. Grand Prix Podkarpacia juniorek.
W fazie grupowej uporała się kolejno z: Amelią Puławską (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:1, Zuzanną Honkowicz (KSTS Krosno) 3:1 oraz Amelią Muciek (LKS Kąkolówka) 3:0. Pewnie awansowała do turnieju głównego, w którym najtrudniejszą była dla niej 1. runda. Tam musiała stoczyć pięciosetowy pojedynek z Anną Klimą (KU AZS Politechnika Rzeszów). Wygrała 3:2. Potem, już do końca rywalizacji, nie straciła nawet seta! W ćwierćfinale łatwo uporała się z Nikolą Ratajczyk (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:0, w półfinale nie dała szans Zuzannie Wieczorek (KU AZS Politechnika Rzeszów), pokonując ją 3:0, zaś w finale zmierzyła się z Kingą Hawro (KSTS Krosno). W tym wypadku także potrzebowała ledwie trzech setów, aby wygrać. Pokonała wychowankę PKS Kolping Jarosław do 7, 4 i 6. Trzecie miejsce w zawodach zajęła inna wychowanka nieistniejącej już sekcji tenisa stołowego PKS Kolping Natalia Maciałek, która obecnie reprezentuje także KSTS Krosno.
W Błażowej zaprezentował się także drugi przedstawiciel przemyskiego Nurtu Wiktor Iwaniuch. Wygrał pewnie trzy pojedynki grupowe, ale w 1. rundzie turnieju głównego musiał uznać wyższość rywala i ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu.
Także w Błażowej odbył się 1. Grand Prix Podkarpacia młodzików. W tej rywalizacji przemyski Nurt reprezentowali Kacper Ściubak oraz Krzysztof Ląg. Kacper wygrał cztery pojedynki i poniósł trzy porażki, co w ostatecznym rozrachunku dało mu dobre, 8. miejsce w całym turnieju. Przypomnijmy, że K. Ściubak pierwszy sezon występuje w kategorii młodzików. – Turniej stał na wysokim poziomie, a nasz zawodnik radził sobie bardzo dobrze. Kacper zagrał wiele dobrych gier i widać progres nie tylko w grze, lecz w zachowaniu przy stole. W następnych startach liczymy na więcej, bo drzemie w nim spory potencjał – powiedział trener Nurtu Rafał Iwaniuch.
K. Ląg wygrał w Błażowej jeden mecz, poniósł trzy porażki i w klasyfikacji generalnej zajął 29. miejsce. Krzysiu tenis stołowy trenuje niespełna półtorej roku i z każdym miesiącem robi bardzo duże postępy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze