Reklama

Znakomity występ Oli Makar. Co za come back!


W Błażowej rozegrany został 1. Grand Prix Podkarpacia juniorek i juniorów. Na starcie stanęła dwójka reprezentantów Nurtu Przemyśl. Kapitalnie – po dłuższej przerwie w występach – zaprezentowała się Aleksandra Makar, która bezapelacyjnie wygrała w kategorii juniorek.


Wśród juniorów do rywalizacji przystąpiło 44 młodych tenisistów stołowych, wśród juniorek – 27 osób. Przerwa w występach spowodowała, że A. Makar przystąpiła do gry bez punktów rankingowych. To mogło jej utrudnić turniejową drabinkę, bo – jak od dawna wiadomo – zawodnicy rozstawieni mają „łatwiej”. Mogło, ale nie utrudniło. Na Olę w Błażowej nie było mocnych! Rozegrała łącznie siedem pojedynków i wszystkie wygrała, zostając bezapelacyjnie zwyciężczynią 1. Grand Prix Podkarpacia juniorek.

W fazie grupowej uporała się kolejno z: Amelią Puławską (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:1, Zuzanną Honkowicz (KSTS Krosno) 3:1 oraz Amelią Muciek (LKS Kąkolówka) 3:0. Pewnie awansowała do turnieju głównego, w którym najtrudniejszą była dla niej 1. runda. Tam musiała stoczyć pięciosetowy pojedynek z Anną Klimą (KU AZS Politechnika Rzeszów). Wygrała 3:2. Potem, już do końca rywalizacji, nie straciła nawet seta! W ćwierćfinale łatwo uporała się z Nikolą Ratajczyk (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:0, w półfinale nie dała szans Zuzannie Wieczorek (KU AZS Politechnika Rzeszów), pokonując ją 3:0, zaś w finale zmierzyła się z Kingą Hawro (KSTS Krosno). W tym wypadku także potrzebowała ledwie trzech setów, aby wygrać. Pokonała wychowankę PKS Kolping Jarosław do 7, 4 i 6. Trzecie miejsce w zawodach zajęła inna wychowanka nieistniejącej już sekcji tenisa stołowego PKS Kolping Natalia Maciałek, która obecnie reprezentuje także KSTS Krosno.

Reklama

W Błażowej zaprezentował się także drugi przedstawiciel przemyskiego Nurtu Wiktor Iwaniuch. Wygrał pewnie trzy pojedynki grupowe, ale w 1. rundzie turnieju głównego musiał uznać wyższość rywala i ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu.

W Błażowej grały i młodziki

Także w Błażowej odbył się 1. Grand Prix Podkarpacia młodzików. W tej rywalizacji przemyski Nurt reprezentowali Kacper Ściubak oraz Krzysztof Ląg. Kacper wygrał cztery pojedynki i poniósł trzy porażki, co w ostatecznym rozrachunku dało mu dobre, 8. miejsce w całym turnieju. Przypomnijmy, że K. Ściubak pierwszy sezon występuje w kategorii młodzików. – Turniej stał na wysokim poziomie, a nasz zawodnik radził sobie bardzo dobrze. Kacper zagrał wiele dobrych gier i widać progres nie tylko w grze, lecz w zachowaniu przy stole. W następnych startach liczymy na więcej, bo drzemie w nim spory potencjał – powiedział trener Nurtu Rafał Iwaniuch.

Reklama

K. Ląg wygrał w Błażowej jeden mecz, poniósł trzy porażki i w klasyfikacji generalnej zajął 29. miejsce. Krzysiu tenis stołowy trenuje niespełna półtorej roku i z każdym miesiącem robi bardzo duże postępy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/09/2025 11:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama