Pingpongista Kolpinga FRAC Jarosław Jewgienij Szczetinin w znakomity stylu wygrał międzynarodowe zawody z cyklu Challenger Series, które rozegrane zostały w niemieckim Ochsenhausen.
Popularny „Żenia” wygrał wszystkie swoje pojedynki. Siedem w serii eliminacyjnej, dwa w finałowej. W tej pierwszej sześciu rywali pokonał bez straty seta, poważniejsze problemy miał z Koreańczykiem Do Yub Kimem, z którym wygrał 3:2. W eliminacjach pokonał 3:0 m.in. dwóch Polaków, startujących w zawodach – Lucjana Błaszczyka (Palmiarnia Zielona Góra) i Filipa Szymańskiego (Poltarex Pogoń Lębork).
Białoruski defensor, który we Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego jest jedną z wiodących postaci, w półfinale imprezy w Ochsenhausen ponownie trafił na wspomnianego wyżej Azjatę. Tym razem pokonał go znacznie pewniej, bo 3:1. W wielkim finale jego rywalem był Brazylijczyk Eric Jouti. I z nim „Żenia” nie pograł długo. Po dwóch pewnie wygranych pierwszych setach, w trzecim nieco zlekceważył rywala i musiał uznać jego wyższość. W czwartym nie było już dyskusji. Ostatecznie Szczetinin wygrał 3:1, co było równoznaczne w triumfem w całej imprezie i zgarnięciem nagrody pieniężnej w wysokości 3 tys. euro.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze