Zawiesza, ale nie kończy! – podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
Dziś popołudniu S. Broniarz ogłosił, że związek od soboty, 27 kwietnia, zawiesza ogólnopolski strajk. – Zawiesza, ale nie kończy! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap – powiedział przewodniczący. – Jesteśmy bowiem w połowie drogi. Dlatego dzisiaj nie podpisujemy tego, co podpisała Solidarność, torpedując negocjacje z rządem – zaznaczył.
– Prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku – stwierdził.
S. Broniarz podkreślił, że daje czas premierowi do września. W przeciwnym razie we wrześniu nastąpi eskalacji protestu.
– Dziś zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku. Panie Premierze Morawiecki, siadamy do pracy, radzę zrobić to samo! Proszę być gotowym na wrzesień! – podkreślił na zakończenie swojego oświadczenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I bardzo dobrze ktoś musiał podjąć decyzję dotyczącą uczniów skoro na PISoBOLSZEWICKIEGO najemnika skazanego dwukrotnie za kłamstwo nie można było liczyć.
Hasler Kobieto . prosze daj sobie spokoj z tym P... bolesze..
hasler proponuję ci wczasy, odpręż się i powiedz sobie wreszcie życie jest piękne co nie...
Pani hasler inaczej tachograf napij się wody, weź głęboki oddech bo żyłka pęknie lub ciśnienie pójdzie w górę. Po co Ci to a i tak PiS wygra wybory
Zaborcy niszczyli ten kraj ponad wiek więc i PISoBOLSZEWICKĄ zarazę mam nadzieję bolandia wytrzyma. Rachunek tylko będzie słony , Grecka wersja to przy tym napiwek a wycie suwerena będzie miło posłuchać he he.
Szef ZNP zawiesza strajk a kto teraz wypłaci zaległe wynagrodzenia nauczycielom z tytułu straconego czasu na teatrzyk polityczny.
PISoBOLSZEWIA z koryta dojnej zmiany może: https://youtu.be/aKX_2-iwsgs http://premiepis.pl/
I bardzo dobrze ktoś musiał podjąć decyzję dotyczącą uczniów skoro na PISoBOLSZEWICKIEGO najemnika skazanego dwukrotnie za kłamstwo nie można było liczyć.
Hasler Kobieto . prosze daj sobie spokoj z tym P... bolesze..
hasler proponuję ci wczasy, odpręż się i powiedz sobie wreszcie życie jest piękne co nie...