Reklama

Żonkile symbolem pomocy

11/05/2019 11:00

Około 1200 wolontariuszy, kwesty pod kościołami w najruchliwszych punktach handlowych Jarosławia i kilkanaście zbiórek zorganizowanych w miejscowościach całego powiatu. Jarosławskie Pola Nadziei za nami.

Tradycyjna już wiosenna zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się w weekend 27 – 28 kwietnia. Idea inicjatywy, której symbolem stał się kwitnący żonkil, zainicjowana została w Wielkiej Brytanii, a na grunt polski przeniosło ją jeszcze pod koniec XX wieku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa[paywall].Organizatorzy liczą na dobry wynik. W roku ubiegłym, kiedy kwestowało o prawie 200 wolontariuszy mniej, udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Oficjalne podsumowanie akcji odbędzie się 8 maja, czyli po zamknięciu bieżącego numeru Życia Podkarpackiego, natomiast – jak informują przedstawiciele organizatora – już dziś wiadomo, że zeszłoroczny wynik udało się poprawić: zebrano 125 tys. 278 zł 66 gr.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama