Około 1200 wolontariuszy, kwesty pod kościołami w najruchliwszych punktach handlowych Jarosławia i kilkanaście zbiórek zorganizowanych w miejscowościach całego powiatu. Jarosławskie Pola Nadziei za nami.
Tradycyjna już wiosenna zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się w weekend 27 – 28 kwietnia. Idea inicjatywy, której symbolem stał się kwitnący żonkil, zainicjowana została w Wielkiej Brytanii, a na grunt polski przeniosło ją jeszcze pod koniec XX wieku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa[paywall].Organizatorzy liczą na dobry wynik. W roku ubiegłym, kiedy kwestowało o prawie 200 wolontariuszy mniej, udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Oficjalne podsumowanie akcji odbędzie się 8 maja, czyli po zamknięciu bieżącego numeru Życia Podkarpackiego, natomiast – jak informują przedstawiciele organizatora – już dziś wiadomo, że zeszłoroczny wynik udało się poprawić: zebrano 125 tys. 278 zł 66 gr.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze