Już niebawem pierwsi kierowcy przejadą nowym mostem na Sanie, łączącym Niziny w gminie Orły z Chałupkami Dusowskimi w gminie Stubno. W Dzień Dziecka, 1 czerwca br., w tworzoną przeprawę wmurowano kapsułę czasu. Jednym z jej elementów była pierwsza strona naszego tygodnika z 31 maja br.
Przypomnijmy, że dzięki budowie tego bardzo długo wyczekiwanego przez mieszkańców kilku gmin mostu połączone zostaną drogi powiatowe: droga Radymno – Walawa – Przemyśl z drogą Radymno – Medyka. Przeprawa powstała bardzo szybko, bo umowę na jej budowę podpisali w lipcu 2022 r. dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko oraz przedstawiciel firmy Remost sp. z o. o. z Dębicy Marcin Wątróbski[paywall]. Głównym inwestorem jest powiat przemyski, natomiast w kosztach inwestycji partycypują również gminy: Żurawica, Stubno i Orły.
Nim na moście pojawią się pierwsze pojazdy, 1 czerwca br. dla potomnych wmurowana została kapsuła czasu. Znalazły się w niej: akt erekcyjny, pierwsza strona Życia Podkarpackiego z 31 maja br., okładka czasopisma samorządowego Ziemia Przemyska i okolicznościowy folder z okazji Zielonych Świątek wydany przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu. W tej uroczystości wzięli udział m.in.: wicestarosta przemyski Marek Kudła, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko, wójtowie gmin: Orły – Bogusław Słabicki, Stubno – Ryszard Adamski oraz Medyki – Marek Iwasieczko. W imieniu wójta gminy Żurawica pojawił się sekretarz Ryszard Kostelecki. Obecni byli oczywiście przedstawiciele wykonawcy – dębickiej firmy Remost sp. z o.o.
fot.Starostwo Powiatowe w Przemyślu
Już niebawem pierwsi kierowcy przejadą nowym mostem na Sanie, łączącym Niziny w gminie Orły z Chałupkami Dusowskimi w gminie Stubno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze