Członkowie Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu proponują wprowadzenie nowych zasad parkowania samochodów. Przygotowali własny projekt uchwały w tej sprawie, a teraz zbierają podpisy mieszkańców, co umożliwi jego wprowadzenie pod obrady radnych.
– Projekt w założeniu ma pobudzić ruch gospodarczy w tradycyjnych placówkach handlowych i usługowych, a równocześnie uczynić miasto bardziej przyjaznym [paywall] codziennym użytkownikom i turystom – uważa Błażej Wilk, rzecznik prasowy Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu. –Podobne inicjatywy do naszej są podejmowane w wielu polskich miastach m.in. w Tarnowie, Włocławku i Krośnie – przekonuje.
Projekt uchwały zakłada obniżenie opłaty za 1 godzinę parkowania z 2 do 1 zł. Każda następna godzina parkowania to wydatek 2 zł. Dokument zawiera także inne rozwiązania. Pomysłodawcy proponują zwolnienie z opłaty parkingowej osób, które parkując na Rybim Placu przedstawią paragon ze sklepu, restauracji lub punktu usługowego zlokalizowanych na starówce. I tak: 0 zł za 1 godzinę parkowania w przypadku zakupów na kwotę od 10 do 20 zł, 0 zł za 2 godziny parkowania w przypadku zakupów na kwotę od 20 do 30 zł, 0 zł za 3 godziny parkowania w przypadku zakupów na kwotę od 30 do 40 zł i 0 zł za 4 godziny parkowania w przypadku zakupów na kwotę powyżej 40 zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kto będzie sprawdzał te paragony ?, jak to ma wyglądać w realu, bardzo śmieszny pomysł i trudny do realizacji
pomysł nie jest śmieszny bo już stosowany np. w L'clercu a wcześniej w Bili a wcześnej w Albercie
watpie ze to wejdzie w zycie, tak jak ponizej np na L'elercu zatrzymam tam auto np ida po "chinola" to wole kupi precla za 70gr niz zaplacic 2zl za parking. jezeli by to weszlo na plau rybim to nawet mozna kupic pierdo***a brzoskwinie za 35gr i sie bedzie stalo za "darmo" ?
Kto będzie sprawdzał te paragony ?, jak to ma wyglądać w realu, bardzo śmieszny pomysł i trudny do realizacji
pomysł nie jest śmieszny bo już stosowany np. w L'clercu a wcześniej w Bili a wcześnej w Albercie
watpie ze to wejdzie w zycie, tak jak ponizej np na L'elercu zatrzymam tam auto np ida po "chinola" to wole kupi precla za 70gr niz zaplacic 2zl za parking. jezeli by to weszlo na plau rybim to nawet mozna kupic pierdo***a brzoskwinie za 35gr i sie bedzie stalo za "darmo" ?