Reklama

Zupełnie jak w radiu Erewań

06/02/2020 07:51

Dawno temu, w słusznie minionych czasach, modne były dowcipy z serii „Radio Erewań”. Na przykład – radio Erewań podało informację o tym, że w Moskwie, na placu Czerwonym, rozdają ludziom zegarki. Dopiero później okazało się, że nie zegarki, tylko rowery i nie rozdają, a kradną.

W dowcipie zawarta była kwintesencja radzieckiej informacji, z której śmialiśmy się wszyscy i w którą nikt (z małymi wyjątkami) nie wierzył. Myślałem, że to stare dzieje, ale oczom nie wierzyłem, kiedy w poniedziałek, 20 stycznia, w portalu Onet przeczytałem taką oto informację: „Setki osób wykąpały się w niedzielę w lodowatej wodzie Sanu w Przemyślu w związku z przypadającym tego dnia u wiernych Kościołów obrządków wschodnich świętem Chrztu Pańskiego, zwanym powszechnie Świętem Jordanu. Podobna uroczystość miała miejsce w wielu miastach w Polsce” (https://rzeszow.onet.pl/przemysl-kapiel-w-lodowatej-wodzie-dzis-swieto-jordanu/zmlbt0e). Gdybym mieszkał w Koluszkach albo w Koszalinie, pewnie bym w to uwierzył, ale w niedzielę, 19 stycznia, byłem nad Sanem. Widziałem całą uroczystość święta Jordanu, fotografowałem wszystko, ale żadnych setek kąpiących się w Sanie nie zauważyłem. Jedynie, już po uroczystości, jeden śmiałek w stroju kąpielowym przepłynął kilkanaście metrów, ale nie wiadomo, czy z pobudek religijnych, czy tylko chciał się popisać. Skąd więc takie bzdury i po co? Być może wtedy w redakcji dyżur miała początkująca, ale ambitna redaktorka i San pomylił się jej z Gangesem, do którego, owszem, wchodzą setki tysięcy wiernych. Już teraz nie dziwię się, że mieszkańcy Koluszek i innych miast położonych trochę dalej od Przemyśla, karmieni podobnymi informacjami, święcie wierzą w niedźwiedzie biegające po ulicach królewskiego miasta nad Sanem. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ? - niezalogowany 2020-02-06 10:26:56

    Skończcie już z tym królewskim miastem. Kocham Przemyśl ale mówienie o nim królewskie to przesada!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-02-06 10:34:53

    Obiecanki cacanki. Emeryci zrobieni w ban-buko jak mawiał Szwejk.Trzynastki.Nie będzie trzynastki dla emerytów.Emerytur nie długo też nie będzie.Puste obiecanki.PiS nie mu już żadnych pieniędzy.Sami poczytajciehttps://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/trzynastki-nie-bedzie-pieniedzy-na-trzynastki/8dttrkj

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bez hejtu - niezalogowany 2020-02-06 13:16:08

    W Onecie sami łgarze a nie dziennikarze! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama