Dawno temu, w słusznie minionych czasach, modne były dowcipy z serii „Radio Erewań”. Na przykład – radio Erewań podało informację o tym, że w Moskwie, na placu Czerwonym, rozdają ludziom zegarki. Dopiero później okazało się, że nie zegarki, tylko rowery i nie rozdają, a kradną.
W dowcipie zawarta była kwintesencja radzieckiej informacji, z której śmialiśmy się wszyscy i w którą nikt (z małymi wyjątkami) nie wierzył. Myślałem, że to stare dzieje, ale oczom nie wierzyłem, kiedy w poniedziałek, 20 stycznia, w portalu Onet przeczytałem taką oto informację: „Setki osób wykąpały się w niedzielę w lodowatej wodzie Sanu w Przemyślu w związku z przypadającym tego dnia u wiernych Kościołów obrządków wschodnich świętem Chrztu Pańskiego, zwanym powszechnie Świętem Jordanu. Podobna uroczystość miała miejsce w wielu miastach w Polsce” (https://rzeszow.onet.pl/przemysl-kapiel-w-lodowatej-wodzie-dzis-swieto-jordanu/zmlbt0e). Gdybym mieszkał w Koluszkach albo w Koszalinie, pewnie bym w to uwierzył, ale w niedzielę, 19 stycznia, byłem nad Sanem. Widziałem całą uroczystość święta Jordanu, fotografowałem wszystko, ale żadnych setek kąpiących się w Sanie nie zauważyłem. Jedynie, już po uroczystości, jeden śmiałek w stroju kąpielowym przepłynął kilkanaście metrów, ale nie wiadomo, czy z pobudek religijnych, czy tylko chciał się popisać. Skąd więc takie bzdury i po co? Być może wtedy w redakcji dyżur miała początkująca, ale ambitna redaktorka i San pomylił się jej z Gangesem, do którego, owszem, wchodzą setki tysięcy wiernych. Już teraz nie dziwię się, że mieszkańcy Koluszek i innych miast położonych trochę dalej od Przemyśla, karmieni podobnymi informacjami, święcie wierzą w niedźwiedzie biegające po ulicach królewskiego miasta nad Sanem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skończcie już z tym królewskim miastem. Kocham Przemyśl ale mówienie o nim królewskie to przesada!!!
Obiecanki cacanki. Emeryci zrobieni w ban-buko jak mawiał Szwejk.Trzynastki.Nie będzie trzynastki dla emerytów.Emerytur nie długo też nie będzie.Puste obiecanki.PiS nie mu już żadnych pieniędzy.Sami poczytajciehttps://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/trzynastki-nie-bedzie-pieniedzy-na-trzynastki/8dttrkj
W Onecie sami łgarze a nie dziennikarze!
Dawać ten news na pasek TVPinfo. Tam tak ogłupiają, że ciemny lud i tak to kupi.
Onet to internetowa tuba TVN, z bąka zrobią tornado
A jednak ban-buko jak mawiał Szwejk.Sami poczytajcie;https://businessinsider.com.pl/finanse/trzynaste-emerytury-senat-poprawki/th7eqt7
Trying to get into the best university of the world but you can't write an essay, this service is a perfect option to put all your thoughts together. Check it out http://essaylab.co.uk/
Skończcie już z tym królewskim miastem. Kocham Przemyśl ale mówienie o nim królewskie to przesada!!!
Obiecanki cacanki. Emeryci zrobieni w ban-buko jak mawiał Szwejk.Trzynastki.Nie będzie trzynastki dla emerytów.Emerytur nie długo też nie będzie.Puste obiecanki.PiS nie mu już żadnych pieniędzy.Sami poczytajciehttps://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/trzynastki-nie-bedzie-pieniedzy-na-trzynastki/8dttrkj
W Onecie sami łgarze a nie dziennikarze!