Ponad 30 litrów krwi zapisano na koncie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działającego przy OSP w Sieteszy. Odzew na ostatni apel krwiodawców był wspaniały. 22 sierpnia, na jubileuszowy pobór, zgłosiło się 92 śmiałków. Wśród nich nie brakowało takich, którzy bezcennym darem podzielili się pierwszy raz w życiu.
Organizatorom sprzyjała i pogoda, i frekwencja. Dziesiąta, jubileuszowa zbiórka krwi przyniosła wspaniały wynik – pobrano 30 l i 150 ml tego cennego płynu od 67 dawców, choć chętnych zgłosiło się dużo więcej, bo aż 92 osoby, jednak nie każdy przeszedł pozytywnie badania wstępne.
– Bardzo budujący jest fakt, że aż 17 osób oddało krew po raz pierwszy w życiu. To naprawdę dużo jak na jedną akcję – nie kryje zadowolenia z wyniku przedsięwzięcia Roland Florek, prezes „Strażackiej Krwinki”. I dodaje, że[paywall] spora zasługa leży po stronie burmistrza Kańczugi Andrzeja Żygadły, który zawsze jest przychylny takim inicjatywom, stąd krwiodawcy co roku mogą liczyć na jego wsparcie.
– Bardzo serdecznie dziękujemy też za pomoc w organizacji akcji wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy, które nigdy nie zawodzą oraz druhom OSP, którzy włożyli dużo trudu i sił w organizację przedsięwzięcia – podkreśla szef HDK w Sieteszy.
W tym roku gospodynie serwowały przepyszny żurek i kapuśniaczki, aby ci, którzy podzielili się cząstką siebie, wzmocnili się po donacji. Krwiodawców wspomagały też jak zawsze okoliczne jednostki OSP. Strażacy ochotnicy nigdy nie ignorują apeli o oddawanie krwi i praktycznie za każdym razem zostają dawcami.
Na ostatnią akcję przybyli członkowie: OSP Gać i Klubu HDK PCK „Serce Sercu” przy OSP w Gaci, OSP Husów i Klubu HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Kosina, OSP Łopuszka Wielka, OSP Wola Węgierska i Klubu HDK PCK „Niejedna Krew” przy Urzędzie Gminy w Rokietnicy, jak również wiele osób niezrzeszonych, w tym mieszkańcy Sieteszy oraz pobliskich i nieco odleglejszych miejscowości.
Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i pomoc pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
„Dziękując za piękną, humanitarną postawę, życzymy wielu osiągnięć w działalności społecznej na rzecz honorowego krwiodawstwa, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach” – podsumowują członkowie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze