Reklama

Żurek i kapuśniaczki na wzmocnienie. Udana akcja krwiodawców [ZDJĘCIA]

Ponad 30 litrów krwi zapisano na koncie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działającego przy OSP w Sieteszy. Odzew na ostatni apel krwiodawców był wspaniały. 22 sierpnia, na jubileuszowy pobór, zgłosiło się 92 śmiałków. Wśród nich nie brakowało takich, którzy bezcennym darem podzielili się pierwszy raz w życiu.

Organizatorom sprzyjała i pogoda, i frekwencja. Dziesiąta, jubileuszowa zbiórka krwi przyniosła wspaniały wynik – pobrano 30 l i 150 ml tego cennego płynu od 67 dawców, choć chętnych zgłosiło się dużo więcej, bo aż 92 osoby, jednak nie każdy przeszedł pozytywnie badania wstępne.

– Bardzo budujący jest fakt, że aż 17 osób oddało krew po raz pierwszy w życiu. To naprawdę dużo jak na jedną akcję – nie kryje zadowolenia z wyniku przedsięwzięcia Roland Florek, prezes „Strażackiej Krwinki”. I dodaje, że[paywall] spora zasługa leży po stronie burmistrza Kańczugi Andrzeja Żygadły, który zawsze jest przychylny takim inicjatywom, stąd krwiodawcy co roku mogą liczyć na jego wsparcie.


– Bardzo serdecznie dziękujemy też za pomoc w organizacji akcji wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy, które nigdy nie zawodzą oraz druhom OSP, którzy włożyli dużo trudu i sił w organizację przedsięwzięcia – podkreśla szef HDK w Sieteszy.

Reklama

W tym roku gospodynie serwowały przepyszny żurek i kapuśniaczki, aby ci, którzy podzielili się cząstką siebie, wzmocnili się po donacji. Krwiodawców wspomagały też jak zawsze okoliczne jednostki OSP. Strażacy ochotnicy nigdy nie ignorują apeli o oddawanie krwi i praktycznie za każdym razem zostają dawcami.

Na ostatnią akcję przybyli członkowie: OSP Gać i Klubu HDK PCK „Serce Sercu” przy OSP w Gaci, OSP Husów i Klubu HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Kosina, OSP Łopuszka Wielka, OSP Wola Węgierska i Klubu HDK PCK „Niejedna Krew” przy Urzędzie Gminy w Rokietnicy, jak również wiele osób niezrzeszonych, w tym mieszkańcy Sieteszy oraz pobliskich i nieco odleglejszych miejscowości.

Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i pomoc pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

„Dziękując za piękną, humanitarną postawę, życzymy wielu osiągnięć w działalności społecznej na rzecz honorowego krwiodawstwa, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach” – podsumowują członkowie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama