Reklama

Związek pomiędzy szczepieniem a zgonem? Szpital dementuje i wyjaśnia doniesienia raportu o NOP

22/04/2021 16:53

Najnowszy raport o niepożądanych odczynach poszczepiennych, publikowany na stronach rządowych przynosi informację o zgonie pacjenta z powiatu przeworskiego po przyjęciu szczepionki. To pierwszy na naszym terenie, a trzeci na Podkarpaciu taki przypadek. Szpital, gdzie szczepił się mężczyzna, w wydanym oświadczeniu kwestionuje związek pomiędzy szczepieniem a zgonem. – Pacjent manifestował objawy innej ciężkiej choroby – informują władze placówki.

Państwowa Inspekcja Sanitarna zbierająca dane dotyczące tzw. NOP-ów, a więc zgodnie z definicją takich zaburzeń stanu zdrowia, które wystąpiły[paywall] w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki, regularnie publikuje raporty na ten temat. Od początku programu szczepień czyli od 27 stycznia br. w całym kraju zanotowano 6452 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 5473 miały charakter łagodny. Najczęściej zgłaszane jest zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia, choć zdarzają się poważniejsze objawy, takie jak wymioty, utrata świadomości, niekiedy nawet zgony. W jednym z ostatnich takich raportów poinformowano o, najcięższym jak do tej pory, incydencie związanym ze szczepieniem w naszym regionie – zgonie mężczyzny z powiatu przeworskiego.  

 

Reklama

Osunął się na podłogę

Według opisu zawartego w dokumencie, około 10 min po  szczepieniu i wyjściu na korytarz mężczyzna osunął się z krzesła na podłogę. Miał wysokie ciśnienie (200/100mmHg), zachował przytomność, był wydolny krążeniowo i oddechowo, ale jego mowa była bełkotliwa, miał opadnięty kącik ust po prawej stronie, wystąpiło zasinienie ust. Raport informuje, że u mężczyzny wystąpił udar krwotoczny. Niestety jego skutkiem była śmierć pacjenta.

 

Wątpliwy związek

Związek pomiędzy szczepieniem, a zgonem kwestionuje szpital. „W związku z nieprawdziwymi informacjami  dotyczącymi zgonu pacjenta w kilkanaście minut po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 w naszym punkcie szczepień w Przeworsku przy  ul. Szpitalnej 16 oświadczamy, że sytuacja taka nie miała miejsca” – czytamy w dokumencie podpisanym przez dyrektora SP ZOZ Grzegorza Jedynaka i jego zastępcę do spraw lecznictwa lek. Janusza Szynala. Najistotniejszą informacją, jaką podaje szpital to ta, że do zgonu doszło, nie w  10 minut po przyjęciu szczepionki, jak sugerować może opis, a o wiele później. „Owszem pacjent w krótkim czasie po szczepieniu manifestował objawy innej ciężkiej choroby i został objęty opieką  lekarska w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie po kilku dniach zmarł” - czytamy w oświadczeniu. „Zdaniem lekarzy specjalistów choroba nie miała związku z podaną szczepionką” – podkreślają dyrektorzy placówki, zaznaczając, że oczekują na wyniki zleconej sekcji zwłok. Jednocześnie wykazują, że wydarzenie nie powinno rzutować negatywnie na odbiór szczepień jako takich, a przede wszystkim decyzje dotyczące tego, czy się szczepić czy też nie. - Równocześnie informujemy, że podaliśmy w naszym punkcie szczepień ponad 4000 dawek szczepionek firm Pfizer i AstraZeneca i nie odnotowaliśmy poważniejszych reakcji poszczepiennych – informuje J. Szynal. - Zapewniamy pełne bezpieczeństwo, dbając zarówno o dobór właściwego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, niezbędny sprzęt oraz organizację szczepień - uzupełnia zastępca dyrektora do spraw lecznictwa przeworskiego SP ZOZ.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-04-22 19:08:05

    Nie dość że ludzie ledwo zipią i chorują na potęgę, z powodu nieodpowiedniego trybu życia i złych nawyków (mięcho, alkohol, nikotyna etc.) to na domiar złego, jakby jeszcze było tego mało, doszły tzw. szczepionki !!!LUDZIE PO PRZYJĘCIU SZCZEPIONKI BĘDA UMIERAĆ. POWIKŁANIA PÓJDĄ W TYSIĄCE - GAZETAPRAWNA.PLSENIORZY PADAJĄ JAK MUCHY PO SZCZEPIONCE NA COVID - 19 - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMYOUTUBE.COM - GAGA - ALKOHOLENIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PLYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-04-22 19:31:42

    UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PLPRZEMYSŁ MIĘSNY POD OSTRZAŁEM A POPYT NA PRODUKTY ROŚLINNE GWAŁTOWNIE ROŚNIE - FOODFAKTY.PLYOUTUBE.COM - CZYM SĄ MOKRE TARGI I JAKIE ZAGROZENIE DLA NAS STANOWIĄ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-04-22 19:40:16

    Ps.Koronawirus itp. hetery to znak dla ludzkości od wyższej świadomości Ziemi jako Gai. Przechodzą one na ludzi ze zwierząt przez jedzenie mięsa - to nie jest przypadek !!!Produkcja mięsa oznacza produkcję patogenów. Zamiast zaprzestać tej zbrodni ludzką odpowiedzią jest produkcja coraz to nowszych szczepionek. To wojna bez końca i będzie wiele ofiar !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości