29 maja br. na małej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się etap powiatowy VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach” pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego.
Zakres tematyczny przeglądu obejmował profilaktykę uzależnień. – Poprzez konkurs przekazywane były rzeczywiste informacje dotyczące uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, telefonów kształtowanie prawidłowych postaw oraz odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich. Przegląd miał charakter prezentacji. Dał szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za ważne i warte uwagi oraz pokazał, w jaki sposób postrzegają oni problem uzależnień. Inscenizacje młodych aktorów były ważnym przekazem edukacyjnym – powiedział Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
Do etapu powiatowego zgłoszono dwie inscenizacje, w tym jedną z gimnazjum i jedną ze szkoły ponadgimnazjalnej. Jury w składzie: lek. med. Beata Mądrala (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, przewodnicząca komisji), Paweł Sroka (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu), Łukasz Borysiuk (Starostwo Powiatowe w Jarosławiu), Marcin Odrobina (Urząd Miasta Jarosławia) oraz Renata Majkut-Lotycz (Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu) oceniali zaprezentowane spektakle w zakresie walorów profilaktycznych i artystycznych, zgodności z regulaminem oraz atrakcyjności przedstawienia.
Pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu za inscenizację pt. „Telefony, telefony”, drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Jarosławiu za inscenizację pt. „Czy warto?”. Laureat reprezentować będzie powiat jarosławski w Rzeszowie, gdzie 7 czerwca br. odbędzie się etap wojewódzki VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze