Wydawały autorskie ebooki kulinarne, gościły w „Pytaniu na śniadanie”, otrzymały propozycję zgłoszenia się do reklamy, ale za swój największy sukces uważają ten ostatni. Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylnicy Ruskiej zwyciężyło Bitwę Regionów na Podkarpaciu. W nagrodę spotkają się z parą prezydencką podczas Dożynek Prezydenckich w Częstochowie.
W bitwie w szranki stanęło niemal 700 KGW z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 16 – po 1 z każdego województwa. Czym gospodyniom udało się przekonać do siebie komisję?
– Pokazaniem tradycyjnego przygotowania naszego dania, którym był pieróg gryczany z kaczką z gęsi, ale także naszym wyglądem i historią potrawy. Cały film był klimatyczny, nagrany przy starej stodole w towarzystwie aranżacji z drewnianych mebli ludowych, z glinianym naczyniami i w takim swojskim klimacie – opisuje K. Witt.
Nagrodą dla koła jest 1 tys. zł, które gospodynie odbiorą 31 lipca podczas festiwalu AgroBieszczady w Lesku, oraz wyjazd na Dożynki Prezydenckie, które odbędą się 4 września na Jasnej Górze.
KGW w Kobylnicy Ruskiej działa aktywnie i jest już rozpoznawalne. W maju gospodynie gościły w „Pytaniu na śniadanie”, po czym zasypały je propozycje udziału w rozmaitych konkursach i projektach.
– Postanowiliśmy iść za ciosem i szukać możliwości pokazania się, gdzie się tylko da. Padła nawet propozycja zgłoszenia się do udziału w spocie reklamowym jednej ze znanych sieci sklepów, ale brakło nam odwagi. Zwycięstwo w eliminacjach wojewódzkich to ogromne docenienie naszej pracy. Pojawiły się łzy szczęścia, bo jednak Bitwa Regionów to już konkurs wyższych lotów. Dla nas jest to idealna szansa pokazania swojej maleńkiej społeczności i to jeszcze na takim wydarzeniu, jakim są Dożynki Prezydenckie – nie kryje wzruszenia liderka koła.
Podczas Dożynek Prezydenckich KGW zaprezentuje komisji konkursowej swoje stanowisko oraz potrawę.
– Będziemy musiały opisać historię dania i jego tradycyjnego wykonania, a także region, z którego danie pochodzi. Czy to szansa na promocję regionu? Ogromna! Podczas dożynek będziemy miały styczność z ludźmi z całej Polski, a materiały promocyjne dla odwiedzających nasze stoisko już się szykują. Nasz stół zawierać będzie dania pogranicza polsko-ukraińskiego, bo z takiego regionu pochodzimy – zapowiada K. Witt.
W najbliższym czasie KGW z Kobylnicy Ruskiej będzie można spotkać 1 sierpnia, podczas Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze