50, 68, a nawet 69 lat wspólnie przeżytych lat to z pewnością okazja do świętowania. Obchodzący wyjątkowe jubileusze małżonkowie z terenu gminy Medyka uczcili niecodzienne rocznice w siedzibie Gminnego Centrum Kulturalnego w Medyce lampką szampana, wzniesioną przy dźwiękach Kapeli z Chałupek Medyckich.
Zacnych jubilatów, wśród których byli małżonkowie obchodzący 68. i 69. rocznicę ślubu oraz 20 par małżeńskich świętujących złote gody, okolicznościowym Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczył wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko, w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Stanisława Drymajło. Były łzy wzruszenia, gratulacje, a także słowa uznania, będące podkreśleniem istoty związku małżeńskiego.
Bohaterowie święta, stanowiący piękny przykład wzajemnej miłości i mądrego życia we dwoje, odebrali naręcza kwiatów, prezenty i dyplomy, a następnie w kameralnym nastroju, przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez medyckie Koło Gospodyń Wiejskich, wspominali minione lata. Za małżonków wzniesiono naturalnie uroczysty toast lampką szampana, życząc im jak najlepszego zdrowia, pogody ducha i życzliwej opieki i miłości najbliższych. Słowa uznania i podziękowania złożyli im również zaproszeni goście: ks. proboszcz Mariusz Ryba, posłowie Andrzej Matusiewicz i Marek Rząsa oraz wicestarosta Marek Kudła. Dla jubilatów zagrała też Kapela z Chałupek Medyckich, a dzieci z miejscowego przedszkola wystąpiły z dedykowanym im programem artystycznym.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze