Reklama

Zyski z opłat systemu viaTOLL przekroczyły 4,7 mld zł

17/08/2015 08:26

W ciągu czterech lat funkcjonowania systemu opłat viaTOLL dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach do Krajowego Funduszu Drogowego wpłynęło ponad 4,7 mld zł. Pieniądze przeznaczane są na dalsze inwestycje w rozbudowę oraz modernizację istniejącej infrastruktury drogowej w Polsce.

System obejmuje ponad 3 tysiące kilometrów dróg. Na Podkarpaciu jest ich kilkaset kilometrów. Obowiązkowe opłaty są pobierane elektronicznie od wszystkich pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony. W systemie jest ponad 880 tys. pojazdów, a o tym, że droga jest opłatami objęta, informują bramki zliczające samochody rozpięte nad szosą.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości