24/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Rzeszowie, region podkarpacki może zadbać o ochronę drzew, w tym pomników przyrody. Projekt o wartości blisko 388 tys. zł wspomoże prace konserwatorskie, pielęgnacyjne i ochronne. Inicjatywa ma na celu zachowanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego dla przyszłych pokoleń. Wśród beneficjentów znajdują się miasta, gminy oraz instytucje kulturalne, które otrzymały wsparcie finansowe na prace związane z dbałością o drzewa i parki. Realizacja projektu umożliwi utrzymanie i zachowanie cennych elementów krajobrazu i dziedzictwa kulturowego regionu.
Miasto i Gmina Kańczuga za kwotę 26 tys. 514,00 zł zrealizuje prace konserwacyjno-pielęgnacyjne zabytkowego drzewostanu w Lipniku.
Gmina Miejska Przeworsk otrzymała 10 tys. zł na projekt „Dbamy o drzewa – zieleń dla pamięci”./ FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Gmina Bircza za przyznane 14 tys. 505 zł zrealizuje prace pielęgnacyjno-konserwatorskie na wybranych pomnikach przyrody./ FOT. UMiG Bircza
Gmina Adamówka zyskała 17 tys. 15,61 zł na prace pielęgnacyjne drzew na zabytkowym cmentarzu z I wojny światowej w Cieplicach./ FOT. UG Adamówka