Wróć do artykułu

Zdjęcia Mundurowi pielgrzymowali do Leżajska [ZDJĘCIA] - fotorelacja

23/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Wydarzenia i jubileusze Przemyśl

Relacja z uroczystych wydarzeń rozpoczęła się od zbiórki kompanii honorowych na placu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. W uroczystym przemarszu uczestnicy udali się następnie do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Szczególnym momentem był udział arcybiskupa Kryspina Dubiela, nuncjusza apostolskiego w Angoli, w mszy św. przy ołtarzu polowym. Kapelani oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Przemyśla włączyli się w oprawę eucharystii. Generał brygady SG Tomasz Zybiński reprezentował przemyską formację, a pododdział reprezentacyjny oraz poczet wraz ze sztandarem BiOSG również uczestniczyły w wydarzeniu, które tradycyjnie łączyło pielgrzymkę służb z dożynkami powiatowymi.

Bieszczady Przemyśl - zdjęcia

Reklama