Reklama

Mundurowi pielgrzymowali do Leżajska [ZDJĘCIA]


8 września br. w Leżajsku odbyła się XXVI Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło na niej reprezentantów służb mundurowych z naszego regionu.


Uroczystości rozpoczęły się zbiórką kompanii honorowych na placu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu udali się do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Centralnym punktem wydarzenia była msza św. sprawowana przy ołtarzu polowym[paywal]. Przewodniczył jej pochodzący z pobliskiej Nowej Sarzyny absolwent Seminarium Duchownego w Przemyślu, arcybiskup Kryspin Dubiel – od 2024 r. nuncjusz apostolski w Angoli oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej. W oprawę eucharystii zaangażowani byli kapelani oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Przemyską formacj......

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 28% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/09/2025 09:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama