8 września br. w Leżajsku odbyła się XXVI Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło na niej reprezentantów służb mundurowych z naszego regionu.
Uroczystości rozpoczęły się zbiórką kompanii honorowych na placu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu udali się do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Centralnym punktem wydarzenia była msza św. sprawowana przy ołtarzu polowym[paywal]. Przewodniczył jej pochodzący z pobliskiej Nowej Sarzyny absolwent Seminarium Duchownego w Przemyślu, arcybiskup Kryspin Dubiel – od 2024 r. nuncjusz apostolski w Angoli oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej. W oprawę eucharystii zaangażowani byli kapelani oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Przemyską formacj......
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 28% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze