05/07/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych upamiętnia przybycie pierwszego polskiego oddziału pancernego do kraju w 1919 roku. W Żurawicy żelazna 18. Dywizja Zmechanizowana obchodziła swoje święto, z udziałem dowódców i defiladą. To okazja do integracji z społeczeństwem i uczczenia tradycji. Bataliony i pułki tej dywizji, jak m.in. 1. Warszawska Brygada Pancerna, odgrywają istotną rolę w obronie kraju i misjach zagranicznych.
1. bcz Żurawica