17/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Złote strony życiorysu ks. Franciszka Rząsy stanowią inspirację dla mieszkańców Jarosławia. Jego działalność charytatywna i ewangelizacyjna, zaangażowanie w opiekę duchową i budownictwo Domu Ulgi w Cierpieniu są niezapomniane. W piątą rocznicę śmierci odbyła się uroczystość z odsłonięciem popiersia i tablicy, mszą, konferencją oraz promocją książki. Następnego dnia odprawiono mszę św. w miejscu jego urodzenia. Podczas koncertu charytatywnego na rzecz hospicjum wspomniano jego dziedzictwo, a występy artystów przyciągnęły ważne postacie, m.in. posłankę Annę Schmidt.
W kościele św. Mikołaja i Stanisława Biskupa przy jarosławskim opactwie – z inicjatywy grupy przyjaciół ks. Rząsy – odsłonięto upamiętniające go popiersie oraz tablicę./ FOT. M. Pawlik
FOT. M. Pawlik
Dziedzictwo ks. Franciszka jest nadal żywe w pamięci mieszkańców. / FOT. M. Pawlik
W kościele św. Mikołaja i Stanisława Biskupa przy jarosławskim opactwie – z inicjatywy grupy przyjaciół ks. Rząsy – odsłonięto upamiętniające go popiersie oraz tablicę./ Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum
Dziedzictwo ks. Franciszka jest nadal żywe w pamięci mieszkańców. Podkreślano to również podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II./ Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum