Pierwsza w naszym regionie wizyta ambasadora Ukrainy w RP Wasyla Zwarycza miała miejsce w piątek, 19 sierpnia. Spotkanie w przemyskim magistracie było sposobnością do złożenia podziękowań dla wszystkich służb i mieszkańców zaangażowanych w pomoc uchodźcom od czasu wybuchu wojny w Ukrainie.
Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz odbył swoją pierwszą kurtuazyjną wizytę na Podkarpaciu. Za cel swojej podróży obrał stolicę Podkarpacia oraz Przemyśl, a więc miasta, którym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał tytuł honorowy „Miasta Ratownika”.
– Prezydent Przemyśla, służby mundurowe, wolontariusze i wszyscy mieszkańcy Przemyśla stanęli na wysokości zadania i z odruchu serca niosą pomoc moim rodakom, za co bardzo serdecznie dziękuję. Taka postawa Polek i Polaków buduje nową historię relacji ukraińsko-polskich i jeszcze bardziej wzmacnia nas w przekonaniu o naszym wspólnym zwycięstwie i wspólnej europejskiej przyszłości – powiedział Wasyl Zwarycz podczas wizyty w Przemyślu.
Ambasador Ukrainy wręczył też Wojciechowi Bakunowi[paywall] symboliczną statuetkę nawiązującą do nadanego Przemyślowi 11 lipca przez prezydenta Ukrainy tytułu honorowego „Miasta-Ratownika”.
Obok włodarza miasta w spotkaniu wzięli też udział: komendant BiOSG gen. bryg. Andrzej Popko, komendant miejski policji w Przemyślu komisarz Janusz Kiszka oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu Aleksander Baczyk.
Również w piątek, 19 sierpnia, Wasyl Zwarycz odbył też spotkanie z przedstawicielami duchowieństwa – metropolitą przemysko-warszawskim abp. Eugeniuszem Popowiczem, dyrektorem Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Arturem Jańcem, a także szefem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafałem Kijanką i zastępcą dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu Tomaszem Niedźwiedziem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze