Tegoroczne, jubileuszowe święto myśliwych i wszystkich sympatyków łowiectwa odbyło się w pięknej scenerii Pałacu Łosiów w Narolu, przy niemal bezchmurnym niebie. Liczny udział myśliwych z niemal trzydziestu kół łowieckich, wystawców i producentów oraz pokazy sokołów i koncerty , które złożyły się na całodzienną imprezę, sprawiły, że 15. już edycja Gali Myśliwskiej okazała się nad wyraz udanym przedsięwzięciem.
Tegoroczne święto myśliwych okręgu przemyskiego Polskiego Związku Łowieckiego rozpoczęło się w sobotę, 24 czerwca, koncertem w miejscowym kościele zatytułowanym Uwierz skrzydłom, własnym skrzydłom w wykonaniu Konrada Mastyło i Dagmary Moskwy, z gościnnym udziałem Doroty Ochmańskiej.
Niedzielną odsłonę[paywall] wydarzenia rozpoczęła uroczysta msza św. hubertowska w asyście 31. pocztów sztandarowych. Następnie na dziedzińcu zabytkowego Pałacu Łosiów odbyła się część oficjalna, podczas której wręczono odznaczenia łowieckie oraz puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów strzeleckich o Puchar Gali Myśliwskiej, Puchar Dian, Puchar Starosty Lubaczowskiego, Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol oraz Puchar Łowca Galicyjskiego. Osobnymi nagrodami uhonorowano również laureatów konkursów „Lisiarz Sezonu” oraz fotograficznego – „Rogacz 2017”.
Puchar XV Gali Myśliwskiej w klasie open zdobył Stanisław Okrojek z KŁ „SM Cietrzew” w Lubaczowie, Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol zwycięzca w klasie powszechnej – Hubert Niebieszczański z WKŁ „Miś” w Przemyślu, Puchar Starosty Lubaczowskiego za najlepszy wynik w klasie otwartej w kuli Bogdan Powroźnik z KŁ „Łoś” w Oleszycach, a Puchar DIAN Okręgu Przemyskiego Anna Robacka z KŁ „SM Cietrzew” w Lubaczowie. Część oficjalną zamknęło ślubowanie myśliwskie.


W ramach drugiej, mniej oficjalnej części imprezy przygotowano: prezentację ptaków drapieżnych Piotra Zadwornego oraz psów kilkunastu ras myśliwskich. Dużo frajdy z udziału w gali czerpali też najmłodsi, do woli korzystając z przygotowanych z myślą o nich zabawach i konkursach. Wieczór umilił zebranym romski zespół Złoty Tabor z Tomaszowa Lubelskiego.
W gusta miłośników nalewek, których w regionie nie brakuje, trafił z pewnością kolejny punkt gali – rozstrzygnięcie konkursu nalewek myśliwskich. Ocenie poddano w sumie 27 tego rodzaju trunków. Za najlepsze kapituła konkursowa, pracująca pod przewodnictwem Hieronima Błażejaka, uznała „Pigwowiec japoński” oraz „Skarby Bieszczadów” Andrzeja Radzika z Sanoka, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Niewiele ustępowała im nalewka z płatków róży Józefa Otulaka z Lubaczowa, której przyznano 3. miejsce. Nalewka z derenia autorstwa Zbigniewa Misztala z Lisich Jam i z owocu czarnego bzu Tomasza Starościanka z Budomierza również uwiodły podniebienia kiperów i zasłużyły na wyróżnienia.
Organizatorzy sobotnio-niedzielnego wydarzenia – PZŁ Oddział Przemyśl oraz gmina Narol – przygotowali szeroki wachlarz atrakcji. Była możliwość sprawdzenia własnej celności na strzelnicy wirtualnej i łuczniczej, posłuchania występy myśliwskich sygnalistów i skosztowania specjałów
z dziczyzny i nie tylko, serwowanych między innymi przez członkinie miejscowych kół gospodyń wiejskich. Firma Ostoja ze Zwierzyńca wszystkich chętnych częstowała też pieczonym dzikiem.
Na koniec dla uczestników gali zagrały zespoły „Diadem” i „Rezonans”. Gorące, dyskotekowe rytmy towarzyszyły im zresztą dużo dłużej, bo imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.POLOWANECZKO - SZOKUJĄCA PRAWDA O MYŚLISTWIE - EKOLOGIA.PL
YOUTUBE.COM - UDOSTĘPNIAJCIE - TAK WYGLĄDA POLOWANIE. ZOBACZCIE SAMI JAK ZACHOWUJĄ SIĘ MYŚLIWI
NIE PODAJĘ RĘKI MYŚLIWYM - FACEBOOK.COM
Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Szkoda każdej sekundy w Twoim przypadku. Wal natychmiast do Jarosławia na Kościuszki do "prewentorium". Nie musisz mieć skierowania od rodzinnego. Z tym schorzeniem przyjmują całodobowo. Nie bój się elektrowstrzasów, bo w Twoim przypadku zastosowana ich znaczna ilość to jedyny dla Ciebie ratunek. Szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak już wrócisz do pełnej świadomości to daj "cynę" jak się czujesz. Powodzenia
Jeszcze coś wypadało by dodać, otóż śp. Stanisław Lem miał powiedzieć - ''Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.'' No i chyba miał rację ?!? Ale co zrobić z tym faktem ?!? Chyba trzeba się z nim pogodzić, nie ma innego wyjścia, co jest w sumie bardzo smutnym i nie napawającym optymizmem spostrzeżeniem takiego stanu rzeczy.
POLOWANECZKO - SZOKUJĄCA PRAWDA O MYŚLISTWIE - EKOLOGIA.PL
YOUTUBE.COM - UDOSTĘPNIAJCIE - TAK WYGLĄDA POLOWANIE. ZOBACZCIE SAMI JAK ZACHOWUJĄ SIĘ MYŚLIWI
NIE PODAJĘ RĘKI MYŚLIWYM - FACEBOOK.COM