Rozpoczęły się właśnie ferie zimowe, podczas których funkcjonariusze policji z całego województwa podkarpackiego zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach ich przebywania. Odwiedzą zimowiska oraz szkoły, informując dzieci o zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.
Ferie zimowe rozpoczęły się już w kilku województwach min. małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Podkarpaccy uczniowie rozpoczną je od 15 do 26 lutego. Jednak teraz przyjadą na wypoczynek do nas, dzieci z województw rozpoczynających ferie.
O ich bezpieczeństwo zadbają funkcjonariusze policji z Podkarpacia. Prowadzić będą kontrole nie tylko na drogach, ale także w miejscach zimowego wypoczynku. Prowadzone będą kontrole pojazdów, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów przewożących dzieci. Patrolowane będą nartostrady. Kontrolowane będą także „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw.
Policjanci odwiedzą zimowiska, gdzie podczas rozmów z uczestnikami przypomną zasady związane z bezpieczeństwem i występującymi zagrożeniami. Przed rozpoczęciem ferii na Podkarpaciu funkcjonariusze podobne pogadanki przeprowadzają z uczniami szkół naszego regionu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze