Reklama

Policjanci zadbaja o bezpieczny wypoczynek podczas ferii

17/01/2016 13:54

Rozpoczęły się właśnie ferie zimowe, podczas których funkcjonariusze policji z całego województwa podkarpackiego zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach ich przebywania. Odwiedzą zimowiska oraz szkoły, informując dzieci o zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Ferie zimowe rozpoczęły się już w kilku województwach min. małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Podkarpaccy uczniowie rozpoczną je od 15 do 26 lutego. Jednak teraz przyjadą na wypoczynek do nas, dzieci z województw rozpoczynających ferie.

O ich bezpieczeństwo zadbają funkcjonariusze policji z Podkarpacia. Prowadzić będą kontrole nie tylko na drogach, ale także w miejscach zimowego wypoczynku. Prowadzone będą kontrole pojazdów, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów przewożących dzieci. Patrolowane będą nartostrady. Kontrolowane będą także „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw.

Policjanci odwiedzą zimowiska, gdzie podczas rozmów z uczestnikami przypomną zasady związane z bezpieczeństwem i występującymi zagrożeniami. Przed rozpoczęciem ferii na Podkarpaciu funkcjonariusze podobne pogadanki przeprowadzają z uczniami szkół naszego regionu.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama