Reklama

– Przewodniczący osiedla nie dba o naszą ulicę – mówią mieszkańcy Bielskiego

10/11/2017 19:00

Grupa mieszkańców z ul. Bielskiego twierdzi, że zarząd osiedla nie dba o ich ulicę. Ich oburzenie jest tym większe, że zarząd złożył wniosek na wykonanie oświetlenia i chodnika przy ul. Łętowskiej, która... należy do osiedla Lipowica.

„Zastanawiamy się również w czyim interesie działa Z.O. „Rycerskie” z przewodniczącym Zygmuntem Majgierem. Dziwi nas, dlaczego Zarząd Osiedla zamiast pozyskiwać pieniądze na potrzeby mieszkańców własnego terenu, wnioskuje o inwestycje w rejonie ogródków działkowych na osiedlu Lipowica” – napisali w piśmie do prezydenta miasta.

Zapowiedzieli, że jeśli pieniądze z budżetu[paywall] obywatelskiego trafią na inne osiedle, oni na znak protestu zablokują drogę. Interwencja okazała się skuteczna, bo w ramach budżetu obywatelskiego zostanie wykonany chodnik przy ul. Bielskiego. Ale nie na tym odcinku, gdzie mieszkają autorzy listu.

Reklama

 

Brniemy w błocie

Im chodzi o odgałęzienie ul. Bielskiego, przy którym stoi kilkanaście domów jedno- i wielorodzinnych. Mieszkańcy od wielu lat starają się o remont tego fragmentu ulicy. – Płacimy podatki jak wszyscy, a nasza ulica jest zapomniana. Nic się przy niej nie robi. Gdy pada deszcz, woda płynie całą szerokością drogi, która nie jest utwardzona, więc brniemy w błocie. Jeden z mieszkańców raz aż się zakopał i nie mógł wyjechać. Na wioskach są lepsze drogi – opowiada Andrzej Próchnicki.

Podkreśla, że mieszkańcy od dawna apelują, żeby stopniowo poprawiać stan tej ulicy. – Nawet kanalizacji burzowej tu nie ma. Sami utwardzamy nawierzchnię, łatamy dziury. Za własne pieniądze nawozimy żwir. Ale tego już za dużo. To wszystko kosztuje. Niech miasto zrzeknie się podatków, a my sobie sami poradzimy – zapowiada. 

Reklama

– Ktoś prominentny tam musi mieszkać, skoro przewodniczący zarządu naszego osiedla chce prowadzić do niego chodnik – twierdzą mieszkańcy Bielskiego. Dodają, że ul. Łętowska należy do osiedla Lipowica, a jej mieszkańcy nie jeżdżą przez Rycerskie, tylko korzystają z innej drogi.

 

Przewodniczący czeka na dyżurze

– Ale tędy chodzą do szkoły i do kościoła – ripostuje przewodniczący Zarządu Osiedla „Rycerskie” Zygmunt Majgier. – Mieszkańcy sami się do mnie zwrócili z prośbą o ten chodnik i oświetlenie. Zawsze staram się dla ludzi i robię to, co zgłaszają – tłumaczy.

Reklama

Zapewnia, że nie ma mowy o żadnych podejrzanych transakcjach. – Ja mam czyste sumienie. Przez kilka kadencji byłem radnym, nigdy nie wiązałem się w żadne układy – podkreśla.

Twierdzi, że nikt z mieszkańców Bielskiego nie przyszedł do niego i nie zgłaszał żadnych potrzeb. – Dyżury w biurze przy Sikorskiego 11 odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 16.30 do 17.30. Zapraszam, można przyjść – mówi.

Zaznacza, że wszystkie działania podejmuje na pisemne wnioski, które również na piśmie przekazuje do urzędu miejskiego. I stamtąd otrzymuje pisemne odpowiedzi. Po to, żeby nie było niejasności.

Problemem złego stanu wspomnianego odcinka ul. Bielskiego zainteresowaliśmy urząd miejski. – W tym roku nie ma możliwości przeprowadzenia żadnego remontu na tej ulicy, nie wykluczamy jednak, że uda się takie prace zrealizować w przyszłym roku. Będzie to jednak zależne od wysokości budżetu przeznaczonego na remonty dróg – odpowiedział Witold Wołczyk, rzecznik prasowy urzędu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2017-11-18 19:53:43

    To ręce opadają. Droga ul Bielskiego jest tak nierówna,  że można dostać choroby wibracyjnej,brak oświetlenia i chodników a wnioski składa pan przewodniczący na ulice Łętowska bo jak wypowiada się w gazecie cyt: ludzie go prosili. Dziwne swoich wyborców nie słucha a innemu ZO chce oddać kasę.To już trzeba prosić przewodniczącego bo inaczej nie zajmie się naszymi problemami... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciekawy - niezalogowany 2017-11-18 20:04:33

    A kto mieszka w tych  domach na ul Łętowskiej,że jest zainteresowanie przewodniczącego ZO Rycerskie na zrobienie chodnika i oświetlenia bo ZO Lipowica  której jest to teren składał wniosek na wykonanie prac na innej swojej ulicy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mika - niezalogowany 2017-11-18 20:24:49

    Może kontrola dokumentów Zarządu Osiedla przez Prezydenta wyjaśni co się dzieje...bo wydawanie pieniędzy podatnika powinno byc pod kontrolą..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama