Wczoraj Mazurka Dąbrowskiego wspólnie zaśpiewali uczniowie przemyskich szkół na Rynku, dziś druga odsłona akcji „Niepodległa do Hymnu" przed pomnikiem Orląt Przemyskich oraz oficjalna część uroczystości patriotycznych w 105. rocznicę odzyskania niepodległości.
Przemyskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji Ojczyzny.
Potem przemarszerowano przed pomnik Orląt Przemyskich i po drodze złożono kwiaty przy popiersiu Marszałkowi Józefa Piłsudskiego oraz poświęconej mu tablicy.
Tradycyjnie też do obchodów Święta Niepodelgłości dołączyły przemyskie morsy – z Biało-Czerwoną w dłoni, skąpani w listopadowym Sanie i dwukolorowym dymie flar.
Przy pomniku Orląt Przemyskich wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu", teraz czas na pieśni patriotyczne.
Od godziny 14 wspólnie z przewodnikiem PTTK będzie można pozwiedzać Przemyśl (zbiórka przy pomniku Orląt Przemyskich).
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze