Reklama

10 dni majówkowej fety [ZDJĘCIA]

09/05/2018 11:30

Podczas długiego majowego weekendu w Jarosławiu nie sposób było się nudzić. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od święta ogrodów po wesołe miasteczko, od podniosłych, patriotycznych uroczystości po nocne zabawy w rytm muzyki disco polo. Działo się!

Dni Ogrodów i Święto Kwiatów to w zasadzie impreza towarzysząca i do majówki nie przynależy, ale to właśnie tym dwudniowym wydarzeniem zainicjowano dziesięciodniową fiestę w Jarosławiu. Pierwszego dnia mieszkańcy mogli uczestniczyć w kiermaszu ogrodniczym, gdzie wystawiały się lokalne firmy sprzedające sprzęt ogrodniczy oraz sadzonki.[paywall] Z kolei w sobotę burmistrz Waldemar Paluch, który objął Dni Ogrodów i Święto Kwiatów patronatem honorowym, wręczył sadzonki przedstawicielom rad dzielnic, zgłoszonych do II edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2018”. Konkurs swoje rozstrzygniecie będzie miał w lipcu, już teraz jednak mieszkańcy będą sukcesywnie upiększać swoje okolice według własnych pomysłów i gustów dekoracyjnych.

Cześć narodowym barwom!

2 maja, a więc Dzień Flagi RP, miał charakter bardziej podniosły, a jarosławianie pokazali swoje przywiązanie do barw biało-czerwonych. Oficjalne obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu mieszkańców oraz delegacji samorządowców i parlamentarzystów niosących 30-metrową flagę sprzed kolegiaty na Rynek.

227 lat majowej konstytucji

Jarosławskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja tradycyjnie rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. NMP Królowej Polski. Wzorem lat ubiegłych przed liturgią wystąpił Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław”, pod dyrekcją dr. Andrzeja Jakubowskiego. We mszy oraz obchodach na Rynku uczestniczyli: poseł Mieczysław Kasprzak, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk, reprezentujący wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart Marek Bajdak, burmistrz miasta Waldemar Paluch z małżonką, przewodniczący rady miasta Janusz Szkodny, zastępcy burmistrza Wiesław Pirożek i Dariusz Tracz, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Piskorz, radni miejscy, rektor PWSTE prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman, służby mundurowe, przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji i stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańcy Jarosławia. – Konstytucja 3 maja, jako sposób myślenia o nowoczesnym państwie, to dla nas chluba, inspiracja, ale też wielkie zobowiązanie. Dlatego również tu, w naszej Małej Ojczyźnie, winniśmy w życiu publicznym, jak wielcy twórcy Konstytucji 3 maja, kierować się szczerą troską o nasze miasto, nie zaś prywatnymi interesami! – mówił do pełniący funkcję gospodarza Waldemar Paluch.


fot.UM Jarosław

Wojskowa defilada w piątek

Sobota w rytmach disco, niedziela na folkowo

Weekend wieńczący jarosławską majówkę miał już zdecydowanie rozrywkowy charakter. W sobotę odbył się koncert zespołów Sway oraz Graffiti, a gwiazdą wieczoru była grupa Weekend. W niedzielę na scenie ustawionej na Rynku zaśpiewali i zagrali folkowy Stonehenge oraz zespół Baciary. W oba dni zaplanowano moc atrakcji i mniejszych imprez towarzyszących dla całych rodzin, między innymi zabawy z chustą animacyjną i pokazy wielkich baniek mydlanych, majówkę z Bolywood oraz spotkanie z ekologiczną krową Melą.

Reklama


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama