Podczas długiego majowego weekendu w Jarosławiu nie sposób było się nudzić. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od święta ogrodów po wesołe miasteczko, od podniosłych, patriotycznych uroczystości po nocne zabawy w rytm muzyki disco polo. Działo się!
Dni Ogrodów i Święto Kwiatów to w zasadzie impreza towarzysząca i do majówki nie przynależy, ale to właśnie tym dwudniowym wydarzeniem zainicjowano dziesięciodniową fiestę w Jarosławiu. Pierwszego dnia mieszkańcy mogli uczestniczyć w kiermaszu ogrodniczym, gdzie wystawiały się lokalne firmy sprzedające sprzęt ogrodniczy oraz sadzonki.[paywall] Z kolei w sobotę burmistrz Waldemar Paluch, który objął Dni Ogrodów i Święto Kwiatów patronatem honorowym, wręczył sadzonki przedstawicielom rad dzielnic, zgłoszonych do II edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2018”. Konkurs swoje rozstrzygniecie będzie miał w lipcu, już teraz jednak mieszkańcy będą sukcesywnie upiększać swoje okolice według własnych pomysłów i gustów dekoracyjnych.
Weekend wieńczący jarosławską majówkę miał już zdecydowanie rozrywkowy charakter. W sobotę odbył się koncert zespołów Sway oraz Graffiti, a gwiazdą wieczoru była grupa Weekend. W niedzielę na scenie ustawionej na Rynku zaśpiewali i zagrali folkowy Stonehenge oraz zespół Baciary. W oba dni zaplanowano moc atrakcji i mniejszych imprez towarzyszących dla całych rodzin, między innymi zabawy z chustą animacyjną i pokazy wielkich baniek mydlanych, majówkę z Bolywood oraz spotkanie z ekologiczną krową Melą.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze