Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu przeprowadzili kontrolę techniczną placów zabaw, nadzorowanych przez miasto. Okazało się, że w przypadku aż 11 z nich potrzebne są mniejsze lub większe remonty i naprawy.
Obecnie czas na te prace jest idealny. Jesień, niskie temperatury i często niesprzyjająca pogoda sprawiają, że place zabaw nie są tak licznie odwiedzane przez maluchy, jak wiosną czy latem. Niebawem ekipy remontowe ruszą więc na 11 takich obiektów w mieście, by usunąć usterki. Tak, by za kilka miesięcy wszystkie elementy do zabawy były sprawne i bezpieczne[paywall].
Urząd Miejski w Przemyślu przeznaczył na ten cel 76 tys. 400 zł, a remonty przeprowadzone zostaną na placach zabaw przy ulicach: Reja (górny i dolny), Opalińskiego, Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II, Armii Krajowej, Tuwima, Bohaterów Getta, 22 Stycznia, Wysockiego, Przemysłowej, Żółkiewskiego i Focha.
Sporo pracy będzie na dwóch placach zabaw przy ul. Reja, a konkretnie na terenie parku miejskiego. Będzie trzeba naprawić huśtawkę wahadłową z siedziskiem kubełkowym, które jest uszkodzone, sporo jest spróchniałych desek i belek. Uszkodzone są m.in. płyty na daszku jednej z wieżyczek, brakuje uchwytu przy ściance wspinaczkowej. Podobnie jest na większości pozostałych placów zabaw. Do naprawy są zdezelowane lub uszkodzone elementy huśtawek, karuzel, ścianek wspinaczkowych czy tzw. zestawów zabawowych. Przy ulicy Tuwima uszkodzona jest tyrolka i dalsze jej użytkowanie mogłoby się skończyć dramatycznie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze