Rekordowe 13 mln zł wydało w tym roku Starostwo Powiatowe w Jarosławiu na remonty, modernizację czy budowę nowych dróg powiatowych. Ostatnią trasą, która została oddana do użytku, była droga Pruchnik – Kramarzówka – Helusz.
Do przebudowy odcinka wspomnianej drogi doszło w Kramarzówce. Inwestycja kosztowała ponad 500 tys. zł. Zbliża się koniec roku, więc Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu zaczął podsumowania. I wyszło, że w 2017 r. zrealizowane lub rozpoczęte zostały dokładnie 42 inwestycje na drogach powiatu jarosławskiego[paywall]. Przeznaczono na nie łącznie 13 mln zł. W samym Jarosławiu to kwota 1,8 mln zł, które powiat wydatkował na poprawę stanu ulic, a na terenie całego powiatu także m.in. na nowe chodniki, dokumentację techniczną, projektową itp. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu powiatu oraz źródeł zewnętrznych: samorządów gminnych z terenu powiatu (4,375 mln zł), Nadleśnictwa Sieniawa (600 tys. zł), Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (380 tys. zł) oraz Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (2,1 mln zł.).
– Na liście największych inwestycji drogowych powiatu jarosławskiego zrealizowanych w tym roku znalazły się: ulice Poniatowskiego i Dolnoleżajska w Jarosławiu czy drogi: Dobkowice – Tapin, Widaczów – Świebodna, Miękisz Nowy – Duńkowice. Trwa już także gruntowna przebudowa ulicy Pawłosiowskiej z rondem na ulicy Strzeleckiej i dalej, przez Pawłosiów, do autostrady A4. Pieniądze na ten cel władze naszego powiatu zdobyły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 – wyliczył Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
Jak już wspomnieliśmy, kwota wydatkowana na drogi powiatowe była w tym roku rekordowa. Dla porównania w 2015 r. było to 9 mln zł (w tym w samym mieście 300 tys. zł), zaś w 2016 r. – 12 mln (w tym w Jarosławiu – 1,7 mln zł).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze