Przyjechali z różnych zakątków powiatu lubaczowskiego, by wspólnie oddać cześć Janowi Pawłowi II.
Pokonując dystans 14 km, uczestnicy Otwartego Biegu im. św. Jana Pawła II chcieli oddać cześć wspaniałemu rodakowi. Cel udało się osiągnąć w minioną niedzielę, 19 czerwca. Zanim wyruszono na trasę, odmówiono wspólną modlitwę w sanktuarium w Wielkich Oczach. W pierwszym etapie biegu zawodników czynnie wspierał proboszcz miejscowej parafii ks. Józef Florek, pokonując z nimi część kilometrów. Zanim biegacze dotarli do półmetku przy kapliczce przy Pięciu Sosnach, po drodze obejrzeli dawną synagogę z 1910 r., dziś siedzibę biblioteki, pozostałości po parku, w którym mieścił się murowany dworek z XIX w., a także cerkiew Zaśnięcia NMP w Żmijowiskach i cerkiew Narodzenia NMP w Wólce Żmijowskiej. Na mecie przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Wielkich Oczach czekało na nich wielkie grillowanie, a także medale z wizerunkiem Papieża i pamiątkowe butony.
Sympatycznym akcentem wydarzenia, zorganizowanego przez wójta gminy i Zespół Szkół Publicznych w Wielkich Oczach, był bieg najmłodszych. Oni zmagali się na miejscowym stadionie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze