Na parkingu dolnej stacji wyciągu narciarskiego przy ulicy Sanockiej w Przemyślu i na bezpośrednio z nim sąsiadujących boiskach piłkarskich trwa 14. Wielki Piknik Charytatywny „Wakacje bez barier”, organizowany przez naszą redakcję i Fundację ŻP „Podaruj Dzieciom Radość”. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Dzień węgierski”. Cel jest niezmienny: zbiórka pieniędzy na organizację wakacji dla dzieci niepełnosprawnych i z niskouposażonych rodzin Przemyśla i okolic.
Tradycyjnie, jak co roku, nasza impreza bogata jest w atrakcje. Dla wszystkich. I tych mniejszych, i tych większych. I tych młodszych, i tych starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do tej pory odbyły się już m.in.: zawody przedszkolaków, zawody hippiczne, 1. Krwiobieg Górski, zawody w układaniu kostki Rubika czy czy prezentacja kandydatek do Miss Życia Podkarpackiego. Od pierwszych minut pikniku nie pustoszeje estrada, na której zaprezentowali się już m.in. wykonawcy z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP 15, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, tancerze ze Szkoły Tańca A – Z, zespół z Klubu Wojskowego 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Wciąż trwa loteria „Wakacje bez barier”, w której można wygrać m.in. skuter czy telewizor, off road, przejażdżki na kucykach czy pokazy sprzęt służ mundurowych. Odbyła się także loteria charytatywna. Maluchy mogą poszaleć na wesołym miasteczku i dmuchańcach. Dla wszystkich przygotowana jest wojskowa grochówka i leczo. O godzinie 17.20 na scenie wystąpi zespół „Jack Knife”, o godzinie 18 dojdzie do rozstrzygnięcia konkursu na Miss Życia Podkarpackiego, a pół godziny później okaże się, kto wygrał nagrody w naszej loterii. O godzinie 20 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół „Manchester”. Nieco wcześniej, bo o godzinie 17 na lodowisku, rozpoczęło się niezwykle widowiskowe Grand Prix Formuły I Gokartów. To tylko niektóre z licznych atrakcji.
Gośćmi specjalnymi naszego pikniku są konsul generalny Węgier w Polsce oraz zespoły taneczne z tego kraju. Na scenie zaprezentowali się już: formacja „Szederinda” oraz Kapela Bałkańska z rytmami prosto z Węgier.
Kto jeszcze nie zdecydował się przyjść na nasz piknik serdecznie zapraszamy!
Pełna relacja tekstowo-fotograficzna, zapis video z imprezy będą dostępne niebawem w wersji papierowej Życia Podkarpackiego, na naszej stronie internetowej oraz na naszym fanpage’u na Facebooku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.miasto przez Chomę umiera, bo nie zrobił NIC nieroba jeden, a tu jeszcze z ludzi zbierać na dzieci, cel szczytny tylko to powinni się zrzucić Choma, Pączek i wieczni radni, wszystkie leśne dziadki tłuczące w Przemyślu od lat ogromne pieniądze i nie robiące dla miasta nic. Nie dość że wiele dzieci musiało wyjechać stąd z rodzicami, to teraz zbierać z ludzi na pozostałe dzieci, i to pewnie z ludzi którzy też pieniędzy w Przemyślu nie zarabiają. Choma jak ty się nie wstydzisz faryzeuszu pokazywać w kościele, Bóg Cię osądzi.
miasto przez Chomę umiera, bo nie zrobił NIC nieroba jeden, a tu jeszcze z ludzi zbierać na dzieci, cel szczytny tylko to powinni się zrzucić Choma, Pączek i wieczni radni, wszystkie leśne dziadki tłuczące w Przemyślu od lat ogromne pieniądze i nie robiące dla miasta nic. Nie dość że wiele dzieci musiało wyjechać stąd z rodzicami, to teraz zbierać z ludzi na pozostałe dzieci, i to pewnie z ludzi którzy też pieniędzy w Przemyślu nie zarabiają. Choma jak ty się nie wstydzisz faryzeuszu pokazywać w kościele, Bóg Cię osądzi.