Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu wspiera dzieciaki! Przyłączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Misie Ratownisie”.
Szkole przyświeca hasło: ,,Każdy ma coś, co może dać innym”. Uczniowie, ich rodzice i grono pedagogiczne tej niewielkiej szkoły chętnie wsparli akcję, której zamierzeniem było przekazanie pluszowych miśków i innych maskotek jednostkom straż pożarnych, zespołom ratownictwa medycznego i innym służbom, które pojawiają się na miejscach wypadków. Pluszaki mają być wsparciem dla najmłodszych uczestników zdarzeń losowych, nieść pociechę w ciężkich chwilach.
– Nawet niewielki miś podarowany dziecku przez ratownika bezpośrednio po wypadku pomaga maluchowi radzić sobie z trudną sytuacją na miejscu zdarzenia. Akcja ta była dla nas wszystkich lekcją wrażliwości na krzywdę innych – podkreślają organizatorzy.
Inicjatorką przedsięwzięcia, podczas którego wspólnymi siłami udało się zebrać 156 zabawek, była Lucyna Pieńczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze