Reklama

16-latek raniony z łuku. Strzała wbiła się w czoło [ZDJĘCIA]

22/05/2020 20:39

19-latek, który strzelał z łuku tłumaczył, że chciał przestraszyć zbliżających się kolegów. Wypuszczona przez niego strzała wbiła się w przestrzeń zatoki czołowej 16-letniego chłopca.

Nietypowe zgłoszenie dyspozytornia medyczna w Przemyślu odebrała w czwartek, 21 maja, po godz. 19. – Osoba dzwoniąca prosiła o pomoc medyczną dla nastolatka z wbitą w czoło strzałą. Przytomny pacjent miał się znajdować w Baszni Dolnej, w lesie niedaleko zajazdu „Kresowa Osada” – opisuje Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

 

Celował obok, trafił w czoło

Trzech nastolatków w wieku od 16 do 19 lat umówiło się na spotkanie w lesie. Najstarszy z nich zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem.

Reklama

– 19-latek, zbliżając się do umówionego miejsca, z odległości około 60 metrów, zauważył swoich kolegów. Chcąc ich przestraszyć, wycelował[paywall] obok jednego z nich i oddał strzał. Strzała przeleciała przez zarośla i trafiła 16-latka w głowę – przedstawia wstępne ustalenia policji mł. asp. Mateusz Maź, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Nastolatkowie na szczęście wezwali pomoc i pozostali z rannym kolegą do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Nastolatek ze strzałą w głowie został przewieziony do szpitala w Lubaczowie, a następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Reklama

– Wystrzelona strzała wbiła się w przestrzeń zatoki czołowej 16-latka. Jest to niestety kolejny przykład bezmyślności i braku wyobraźni. Na szczęście tym razem nie doszło do najgorszego i nastoletni pacjent powróci do pełni zdrowia – mówi M. Janowski.

Czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie, czy „rozejdzie się po kościach” na razie nie wiadomo. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli łuk i strzały. Wstępnie postępowanie prowadzone jest z art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności. Jednym z decydujących czynników w tej sprawie będzie opinia lekarzy na temat stanu zdrowia poszkodowanego i obrażeń, które odniósł.

Reklama

 

Ciała obcego nigdy nie wyciągamy

W bardzo nieroztropnym zachowaniu młodych ludzi można znaleźć dwa pozytywy: nie zostawili swojego kolegi i nie wyjęli strzały z jego głowy. Pozostanie przy rannym jest ważne, ponieważ można odpowiednio zareagować, jeśli pogorszy się jego stan.

– Nigdy też nie wolno wyciągać ciała obcego z rany, bo mogło ono przebić większe naczynia lub narządy, ale póki do niej przylega, zatrzymuje krwotok. Mówiąc obrazowo: wyjmując ciało obce, może być efekt jak po wyjęciu korka z wanny i krew będzie płynąć dopóki będzie ciśnienie. Należy je pozostawić i stabilizować, używając na przykład rolki bandażu, chusty, ubrania, patyków – wskazuje M. Janowski.

Reklama


fot.KPP Lubaczów


fot.KPP Lubaczów
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    :) - niezalogowany 2020-05-23 12:20:09

    Stawił temu czoła 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2020-05-24 15:39:34

    Takie łuki  - jak pokazuje ten przypadek  stanowią realne zagrożenie życie i zdrowia. I nie ma tu miejsca na żadne dyskusje, fakt ten jest dowodem nie do obalenia . A swoja droga , to nawet  kij w rękach idiotów  może stanowić niebezpieczny przedmiot. "Człowiek - jak śpiewała Maryla  Rodowicz, to  brzmi dumnie , nawet wtedy , gdy leży w trumnie'.. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stachu - niezalogowany 2020-05-24 18:12:07

    To był Robin HOOD https://www.youtube.com/watch?v=5PFW3a5VdNc

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama