Bieg im. gen. Józefa Kustronia był ostatnim z cyklu sportowych wydarzeń, upamiętniających bitwę pod Oleszycami i bohaterów kampanii wrześniowej, którzy zginęli na ziemi lubaczowskiej. Wystartowało w nim 173 osoby.
Bieg im. gen. Kustronia odbył się po raz 26. Co roku organizuje go Zespół Szkół w Lubaczowie, któremu patronuje gen. Józef Kustroń wraz ze Starostwem Powiatowym w Lubaczowie i Uczniowskim Klubem Sportowym Zet-Es. W tym roku impreza miała miejsce 22 września.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 1300 m, a starsi na dystansie 1500 m. Zawodnicy wystartowali z miejsca w pobliżu pomnika gen. Józefa Kustronia, znajdującego się na trasie Oleszyce - Stary Dzików, a metę przekroczyli przed pomnikiem.
W kategorii SP dziewcząt zwyciężyła Dominika Serafin (SP Oleszyce) przed Anną Starzec (SP Horyniec Zdrój) i Marceliną Trubas (SP Horyniec Zdrój).
W kategorii SP chłopców wygrał Tomasz Serafin (SP Oleszyce), a kolejne lokaty zajęli: Dominik Szymański (SP Zalesie) i Kamil Rogoża (SP Cewków).
Puchar przechodni w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców, ufundowany przez dyrektora Zespołu Szkół w Lubaczowie zdobyła SP z Horyńca Zdroju.
W kategorii gimnazjum - dziewczęta najszybciej pobiegła Katarzyna Ważna (Gimnazjum Lisie Jamy), która w walce o zwycięstwo wyprzedziła Natalię Kierszniok (Gimnazjum Lisie Jamy) i Patrycję Grandę (ZS Łukawiec)
W kategorii gimnazjum - chłopcy pierwsze miejsce wywalczył Hubert Sopel ( PG Oleszyce), a kolejne Dawid Maszlanka (ZSP Lisie Jamy) i Dawid Dobosz (PG Oleszyce).
Puchar przechodni w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców, ufundowany przez burmistrza Lubaczowa zdobyło Gimnazjum Lisie Jamy.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: pierwsze miejsce zajęła Karolina Czarna (LO), drugie Klaudia Szaganiec (LO), a trzecie Paulina Skirak (ZS Lubaczów).
W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców zwyciężył Radosław Wojtanowski (ZS Lubaczów), przed Bartłomiejem Hypiakiem (ZS Oleszyce) i Markiem Mikułą (ZS Lubaczów).
Puchar przechodni w tej kategorii, ufundowany przez Nadleśnictwo Oleszyce, otrzymał ZS w Lubaczowie.
W kategorii open wygrał Rafał Rawski, drugie miejsce zajął Paweł Puk, a trzecie Paulina Hamułka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze