Reklama

173 uczestników Biegu im. gen. Kustronia

27/09/2015 14:18

Bieg im. gen. Józefa Kustronia był ostatnim z cyklu sportowych wydarzeń, upamiętniających bitwę pod Oleszycami i bohaterów kampanii wrześniowej, którzy zginęli na ziemi lubaczowskiej. Wystartowało w nim 173 osoby.

Bieg im. gen. Kustronia odbył się po raz 26. Co roku organizuje go Zespół Szkół w Lubaczowie, któremu patronuje gen. Józef Kustroń wraz ze Starostwem Powiatowym w Lubaczowie i Uczniowskim Klubem Sportowym Zet-Es. W tym roku impreza miała miejsce 22 września.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 1300 m, a starsi na dystansie 1500 m. Zawodnicy wystartowali z miejsca w pobliżu pomnika gen. Józefa Kustronia, znajdującego się na trasie Oleszyce - Stary Dzików, a metę przekroczyli przed pomnikiem.

Reklama

W kategorii SP dziewcząt zwyciężyła Dominika Serafin (SP Oleszyce)  przed  Anną Starzec (SP Horyniec Zdrój) i Marceliną Trubas (SP Horyniec Zdrój).

W kategorii SP chłopców wygrał Tomasz Serafin (SP Oleszyce), a kolejne lokaty zajęli: Dominik Szymański (SP Zalesie) i  Kamil Rogoża (SP Cewków).

Puchar przechodni w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców, ufundowany przez dyrektora Zespołu Szkół w Lubaczowie zdobyła SP z Horyńca Zdroju.

 W kategorii gimnazjum - dziewczęta najszybciej pobiegła Katarzyna Ważna  (Gimnazjum  Lisie Jamy), która w walce o zwycięstwo wyprzedziła Natalię Kierszniok (Gimnazjum Lisie Jamy) i Patrycję Grandę (ZS Łukawiec)

Reklama

W kategorii gimnazjum - chłopcy pierwsze miejsce wywalczył  Hubert Sopel  ( PG Oleszyce), a kolejne  Dawid Maszlanka  (ZSP Lisie Jamy) i Dawid Dobosz  (PG Oleszyce).

Puchar przechodni w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców, ufundowany przez burmistrza Lubaczowa zdobyło Gimnazjum Lisie Jamy.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: pierwsze miejsce zajęła Karolina Czarna (LO), drugie Klaudia Szaganiec (LO), a  trzecie Paulina Skirak (ZS Lubaczów).

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców zwyciężył Radosław Wojtanowski (ZS Lubaczów),  przed Bartłomiejem Hypiakiem (ZS Oleszyce) i Markiem Mikułą (ZS Lubaczów).

Reklama

Puchar przechodni w tej kategorii, ufundowany przez Nadleśnictwo Oleszyce, otrzymał ZS w Lubaczowie.

W kategorii open wygrał  Rafał Rawski, drugie miejsce zajął Paweł Puk, a trzecie Paulina Hamułka.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama