Reklama

19 cudzoziemców pracowało „na czarno” w Zadąbrowiu

04/10/2019 12:42

Kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców przez firmę montażową wykonującą zlecenie w Zadąbrowiu przeprowadzili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Funkcjonariusze skontrolowali firmę realizującą zlecenie dla przedsiębiorcy działającego na terenie strefy ekonomicznej w miejscowości Zadąbrowie w gminie Orły. Ustalono, że na posesji pracuje wielu cudzoziemców. W trakcie działań stwierdzono, że 18 obywateli Ukrainy i 1 Białorusin wykonują prace w zakresie montażu konstrukcji stalowych. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do wykonywania legalnej pracy w Polsce.

– Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczania terytorium RP – informuje major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Otrzymali także zakazy wjazdu na terytorium Polski oraz terytorium innych państw Schengen. W stosunku do firmy, która ich zatrudniała, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. W tego typu przypadkach przepisy prawa przewidują dla nieuczciwych pracodawców kary pieniężne w wysokości od 1 do 30 tys. złotych – dodaje.

Reklama

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej przeprowadzili ponad 200 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Łącznie skontrolowano ponad 3400 osób. W trakcie czynności okazało się, że prawie 350 obcokrajowców pracowało nielegalnie. Byli to głównie obywatele Ukrainy.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bob - niezalogowany 2019-10-04 14:13:49

    biedny przedsiebiorca pewnie dostanie mandat i co on teraz zrobi zatrudni nastepnych 20

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-10-05 05:08:56

    To i tak nic. Wyszatyce- Paryż to dopiero hit. Jeden metr kwadratowy chodnika w wyszatycach kosztuje tyle samo a nawet więcej niż w Paryżu pod wieżą ajfla. Czy już zarobki wzrosły do 4 tyś, że cena na usługi tak poszybowała. I w dodatku ten sam wykonawca co w całej gmini.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama