Działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie Chór Cantilena obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.
Z tej okazji na 19 czerwca, na g. 17, w kościele pw. św Wawrzyńca w Radymnie zaplanowano uroczysty koncert.
Chór Cantilena był reprezentantem Podkarpacia na Międzynarodowym Festiwalu Adwentowym w Budapeszcie. Brał udział w rekonstrukcji historycznej „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”, wykonując wraz z Krzesimirem Dębskim „Litanię Wołyńską”.
Przy współpracy ze Studiem Piosenki MOK w Radymnie przygotował na XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej oratorium o św. Janie Pawle II „Tu es Petrus”. Nagrał też płyty z kolędami, pieśniami patriotycznym i sakralnymi. Od 2007 roku chór pracuje pod kierunkiem Doroty Guni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze