Reklama

20 lipca otwarcie autostrady Jarosław-Rzeszów!

Zgodnie z obietnicą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży dojdzie do otwarcia 42-kilometrowego, ostatniego odcinka autostrady A4 Jarosław – Rzeszów. Odcinek oddany zostanie do użytku dokładnie 20 lipca br.

Odcinek autostrady A4 między Jarosławiem a Rzeszowem to ostatni brakujący odcinek komunikacyjnego szlaku od wschodniej do zachodniej granicy Polski. Budowany jest przez konsorcjum Budimex SA Strabag. Jak poinformowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, w trzech lokalizacjach (łącznie na odcinku ok. 11 km) do dyspozycji kierowców będzie jedna jezdnia z pasami w obu kierunkach. Utrudnienia wynikają z konieczności zakończenia przebudowy nasypów oraz naprawy dwóch wiaduktów nad liniami kolejowymi. Oddanie do ruchu dwujezdniowej i dwupasowej autostrady na odcinku 42 km planowane jest na koniec sierpnia br. Koszt budowy to blisko 720 mln zł.

Oddanie ostatniego odcinka A4 połączy bezpośrednio przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej z przejściem z Niemcami w Jędrzychowicach. A4 będzie liczyła łącznie 672 km. Przez Podkarpacie przebiegać będzie 167 km. W ramach budowy powstały m.in. trzy węzły autostradowe: Wierzbna, Przeworsk i Łańcut oraz drogi serwisowe, dojazdowe i technologiczne. Na odcinku Jarosław – Rzeszów powstały cztery Miejsca Obsługi Podróżnych: Łukawiec, Palikówka, Budy i Młyniska oraz tzw. obwód utrzymania autostrady.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ABC - niezalogowany 2016-07-08 10:50:16

    "Koszt budowy to blisko 720 mln zł." - a ja widzę, że zgodnie z Aneksem nr 2 do umowy  z dnia 16.09.2014r. koszt ten wyniesie ponad 985,7  mln zł... czyli finansowa KATASTROFA.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    janzewsi - niezalogowany 2016-07-09 09:47:13

    jednak na Euro nie zdążyli...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-07-09 11:24:35

    Ale tylko 10 dni, to nie taka wielka obsuwa :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama