Zgodnie z obietnicą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży dojdzie do otwarcia 42-kilometrowego, ostatniego odcinka autostrady A4 Jarosław – Rzeszów. Odcinek oddany zostanie do użytku dokładnie 20 lipca br.
Odcinek autostrady A4 między Jarosławiem a Rzeszowem to ostatni brakujący odcinek komunikacyjnego szlaku od wschodniej do zachodniej granicy Polski. Budowany jest przez konsorcjum Budimex SA Strabag. Jak poinformowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, w trzech lokalizacjach (łącznie na odcinku ok. 11 km) do dyspozycji kierowców będzie jedna jezdnia z pasami w obu kierunkach. Utrudnienia wynikają z konieczności zakończenia przebudowy nasypów oraz naprawy dwóch wiaduktów nad liniami kolejowymi. Oddanie do ruchu dwujezdniowej i dwupasowej autostrady na odcinku 42 km planowane jest na koniec sierpnia br. Koszt budowy to blisko 720 mln zł.
Oddanie ostatniego odcinka A4 połączy bezpośrednio przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej z przejściem z Niemcami w Jędrzychowicach. A4 będzie liczyła łącznie 672 km. Przez Podkarpacie przebiegać będzie 167 km. W ramach budowy powstały m.in. trzy węzły autostradowe: Wierzbna, Przeworsk i Łańcut oraz drogi serwisowe, dojazdowe i technologiczne. Na odcinku Jarosław – Rzeszów powstały cztery Miejsca Obsługi Podróżnych: Łukawiec, Palikówka, Budy i Młyniska oraz tzw. obwód utrzymania autostrady.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Koszt budowy to blisko 720 mln zł." - a ja widzę, że zgodnie z Aneksem nr 2 do umowy z dnia 16.09.2014r. koszt ten wyniesie ponad 985,7 mln zł... czyli finansowa KATASTROFA.
Ale tylko 10 dni, to nie taka wielka obsuwa :D
"Utrudnienia wynikają z konieczności zakończenia przebudowy nasypów oraz naprawy dwóch wiaduktów nad liniami kolejowymi".Przebudowa nasypów i naprawa wiaduktów w NOWO OTWIERANYM ODCINKU AUTOSTRADY !!!???!!!!????!!!???!!!???!!!???!!!!
Poprawiają po poprzednich patałachach co nawet nie potrafili dobrze betonu wylać!
"Koszt budowy to blisko 720 mln zł." - a ja widzę, że zgodnie z Aneksem nr 2 do umowy z dnia 16.09.2014r. koszt ten wyniesie ponad 985,7 mln zł... czyli finansowa KATASTROFA.
jednak na Euro nie zdążyli...
Ale tylko 10 dni, to nie taka wielka obsuwa :D