Reklama

20 medali przemyskich karateków w Zagórzu

Kolejny sukces odnieśli młodzi karatecy z Shinkyokushin Przemyśl Karate Club, któremu patronuje shihan Janusz Czarniecki. W Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza i Gminy Zagórz zdobyli łącznie 20 medal – 5 złotych, 8 zł srebrnych i 7 brązowych. To dało 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W kumite (walka) złoto zdobyli: Oskar Wawro, Szczepan Przybyłowicz i Kuba Karasiewicz, srebro: Amelia Gibała, Maksim Sokoliński, Zuzia Kozioł,  Kamil Kleban, Tomek Przybyłowicz, zaś brąz: Maja Wołoszyn, Lena Skwarczyńska, Karol Szafran i Karol Wojtaszek. W konkurencji kata (układy formalne) 1. miejsce przypadło Amelii Gibale, 2. – Szczepanowi Przybyłowiczowi. W „walce z cieniem” złoto zdobyła Lena Pituła, srebro – Hania Wojcieszko i Grzegorz Wojcieszko, zaś brąz: Gabriel Zięba, Nataniel Szacuń, Adrian Zięba i Mikołaj Fedasz.

Sukces ten jest tym cenniejszy, iż w zawodach startowało 187 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Organizatorem był sensei Robert Dymek, sędzią głównym shihan Tomasz Basiak, zaś sędzią technicznym sensei Ewa Pawlikowska. Szczególne gratulacje należą się małym wojownikom (4 – 6 lat), którzy po raz pierwszy startowali w formule „walki z cieniem”.  Opiekunem drużyny był sensei Robert Gaweł, w składach sędziowskich występował sensei Artur Krytak.

Reklama

Medali, pucharów i dyplomów wywalczonych przez przemyskich młodych karateków było pod dostatkiem. Fot. zbiory własne

Zapraszamy na zajęcia!

Shinkyokushin Przemyśl Karate Club prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych, które podzielone są również według stopnia zaawansowania. Najmłodsi adepci to przedział od 4 do 6 lat, potem grupy w wieku 7 – 10 lat, osobno dzieci starsze i młodzież. Treningi odbywają się w grupach początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Odrębnie ćwiczą dorośli i grupa samoobrony z elementami karate, boksu, crossfit i gimnastyki ogólnorozwojowej. Łącznie w klubie trenuje około 120 osób. Treningi odbywają się we własnym dojo przy ulicy 3 Maja 23 w Przemyślu. Sala wyposażona jest w maty tatami, worki treningowe, lustra i sprzęt do ćwiczeń siłowych. Głównym instruktorem jest Robert Gaweł (3 Dan), asystują mu Artur Krytak (2 Dan) i Tomasz Zabawski (1 Dan), zaś konsultacje trenerską zapewniają absolwenci AWF Kraków – Janusz Czarniecki (5 Dan)  i Zygmunt Szpak (2 Dan). Zapraszamy za zajęcia!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/11/2024 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości