Około 1,5 tysiąca osób zgromadziło się nad grobem ks. Michała Werbyckiego – kompozytora melodii do hymnu państwowego Ukrainy. W Młynach, w powiecie jarosławskim, odbyły się uroczystości z okazji 200. rocznicy jego urodzin.
W miejscu pochówku ks. Werbyckiego odprawiono w środę, 4 marca, nabożeństwo żałobne panachydę, któremu przewodniczył abp Światosław Szewczuk – zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Patriarcha podkreślał, że mimo trudnych dziejów w historii naród polski i ukraiński starają się budować swoje relacje na dobrosąsiedzkiej przyjaźni i właśnie te momenty zgody i wzajemnego zrozumienia trzeba dzisiaj podkreślać.
fot.Paweł Bugira
– Niech dobry Bóg błogosławi nasze narody w dążeniu do wolności, prawdy, sprawiedliwości i prawdziwego Bożego pokoju – powiedział abp Szewczuk, który przewodniczył nabożeństwu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ukraińcy dosłownie wzięli jego słowa i wprowadzili w życie.Nastała era siekierników.
młodzi śpiewają inaczej: https://www.youtube.com/watch?v=zxFMz3gtycE