Reklama

200 tysięcy złotych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

06/01/2016 13:45

Szafy do suszenia mundurów służbowych, narty ski-tour, sprzęt łączności to niektóre rzeczy zakupione przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej dzięki pomocy finansowej samorządu województwa podkarpackiego.

Od 2010 roku Urząd Marszałkowski w Rzeszowie partycypuje w Funduszu Wsparcia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. W lipcu 2015 roku płk dr Piotr Patla, komendant BiOSG i Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego podpisali umowę, na mocy której[paywall] formacja otrzymała 200 tysięcy złotych. Dotacja w całości została przeznaczona na sprzęt i wyposażenie służące ochronie granicy państwowej. Zakupiono między innymi: samochód patrolowy suzuki jimny, 7 szaf do suszenia mundurów służbowych, 4 sztuki nart ski-tour, bronę talerzową wykorzystywaną do czyszczenia pasa kontrolnego biegnącego wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Ponadto pieniądze wykorzystano także na zakup sprzętu łączności, informatyki i techniki specjalnej.

– Chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie, jakie co roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej otrzymuje od samorządu województwa podkarpackiego. Zapewniam, że otrzymane pieniądze zostały zainwestowane w sposób przemyślany i jak najbardziej racjonalny z punktu widzenia ochrony granicy państwowej, a także bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia – powiedział komendant Patla.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama