Rotę ślubowania funkcjonariuszy Straży Granicznej wypowiedziała najliczniejsza, na przestrzeni ostatnich kliku lat, grupa młodych adeptów do służby. Bieszczadzki Oddział wzbogacił się o dodatkowych 36 funkcjonariuszy.
Wśród nowo przyjętych jest 21 kobiet i 15 mężczyzn, wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Większość z nich ma wyższe wykształcenie. Za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kurs do ośrodka szkolenia w Lubaniu, potem zostaną skierowani na podkarpackie przejścia graniczne, gdzie rozpoczną swoją służbę.
W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły: telefonicznie można umówić termin do składania podań.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, a w dniu przyjęcia do służby nie ukończyła 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność psychofizyczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hm, 21 kobiet, 15 męższczyn, kto tak kwalifikuje. Przecież to formacja siłowa, podobnie jak przedwojenny KOP gdzie ówczesna baba mogła być j zatrudniona jedynie w kantynie, bufecie, do mucia garów, no może czasem z braku laku jako pomoc oficerskich domach. Widzę te złe proporcje nie od dzisiaj ale czytam i oczom nie wierzę formacja siłowa a tu mamy kolejnych 15 chłopaków i 21 panienek, jak widać dosyć drobnej budowy, wychuchanych przez mamusie. Naprawdę o co tu chodzi czy te panie będą jedynie obsługiwać ruch paszportowy czy brak już dojrzałych fizycznie i psychicznie męższczyzn którzy mają nas bronic w razie kryzysu, np w zderzeniu z rosyjskim specnazem. Ale to moje przemyślenia do czego mam prawo, jednak podtrzymuję że w tym przypadku zamiast proporcji jest dysproporcja i to duża. Ku chwale ojczyzny.
Obserwatorze jakoś słabo Ci idzie obserwowanie, bo praca kobiet w szczególności na tzw pasach jest bardziej efektywna aniżeli mężczyzn. Kobiety mają lepsze osiągnięcia służbowe ze względu na wrodzoną tendencje do czepiania się. Wiek tutaj na prawdę nie ma nic do znaczenia, a to czy się nadadzą czy nie to już służba i wysiłek psychiczny w kontakcie z cudzoziemcami zweryfikuje ;) A co do samego zdarzenia z rosyjskimi czy jakimikolwiek innymi siłami zbrojnymi poczytaj i doucz się jakie wtedy należą zadania do Straży Granicznej
Dzięki Benio za pouczenia i belferski ton. Oczywiście masz prawo do riposty podobnie podobnie jak moim przyrodzonym prawem jest ocena naboru do Straży szczególnie po zapoznaniu się z artykułem i tymi obrazkami. A tak naprawdę znam zadania służb, w tym wewnętrznych do których zaliczają się również pogranicznicy. Wyraźnie napisałem że są to moje przemyślenia , zaś specnaz to tylko symboliczny przykład też należący do formacji wewnętrznych, zaś innych to oni, rosjanie mają wystarczającą ilośc, popartą dodatkowo wysokim profesjonalizmem. Tyle w temacie
To nie służba to ciepła fucha dla pociotków .
Hm, 21 kobiet, 15 męższczyn, kto tak kwalifikuje. Przecież to formacja siłowa, podobnie jak przedwojenny KOP gdzie ówczesna baba mogła być j zatrudniona jedynie w kantynie, bufecie, do mucia garów, no może czasem z braku laku jako pomoc oficerskich domach. Widzę te złe proporcje nie od dzisiaj ale czytam i oczom nie wierzę formacja siłowa a tu mamy kolejnych 15 chłopaków i 21 panienek, jak widać dosyć drobnej budowy, wychuchanych przez mamusie. Naprawdę o co tu chodzi czy te panie będą jedynie obsługiwać ruch paszportowy czy brak już dojrzałych fizycznie i psychicznie męższczyzn którzy mają nas bronic w razie kryzysu, np w zderzeniu z rosyjskim specnazem. Ale to moje przemyślenia do czego mam prawo, jednak podtrzymuję że w tym przypadku zamiast proporcji jest dysproporcja i to duża. Ku chwale ojczyzny.
Obserwatorze jakoś słabo Ci idzie obserwowanie, bo praca kobiet w szczególności na tzw pasach jest bardziej efektywna aniżeli mężczyzn. Kobiety mają lepsze osiągnięcia służbowe ze względu na wrodzoną tendencje do czepiania się. Wiek tutaj na prawdę nie ma nic do znaczenia, a to czy się nadadzą czy nie to już służba i wysiłek psychiczny w kontakcie z cudzoziemcami zweryfikuje ;) A co do samego zdarzenia z rosyjskimi czy jakimikolwiek innymi siłami zbrojnymi poczytaj i doucz się jakie wtedy należą zadania do Straży Granicznej
Dzięki Benio za pouczenia i belferski ton. Oczywiście masz prawo do riposty podobnie podobnie jak moim przyrodzonym prawem jest ocena naboru do Straży szczególnie po zapoznaniu się z artykułem i tymi obrazkami. A tak naprawdę znam zadania służb, w tym wewnętrznych do których zaliczają się również pogranicznicy. Wyraźnie napisałem że są to moje przemyślenia , zaś specnaz to tylko symboliczny przykład też należący do formacji wewnętrznych, zaś innych to oni, rosjanie mają wystarczającą ilośc, popartą dodatkowo wysokim profesjonalizmem. Tyle w temacie