Z okazji 10-lecia otwarcia stoku narciarskiego POSiR przygotował niespodziankę. Przez cztery godziny, od g. 20 do g. 24, wstęp na wszystkie obiekty nadzorowane przez ośrodek będzie bezpłatny! Rozmowa z dyrektorem Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Markiem Osiadaczem.
– W hali sportowej ustawione zostaną tory do gry w bocce. Instruktorzy z klubu Gladiator na czele z Tomaszem Bandrowiczem chętnie zapoznają z zasadami tej gry. Kto będzie chciał, może zagrać w badmintona, bo będą ustawione korty. Porad udzielał będzie sam prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Dariusz Stańko. Darmowa będzie także siłownia. Na krytej pływalni będzie możliwość skorzystania z porad ratowników WOPR w zakresie techniki pływania. Na tych, którzy po raz pierwszy założą łyżwy, na sztucznym lodowisku czekać będą instruktorzy łyżwiarstwa. Wreszcie na stoku narciarskim, na oślej łączce, nasi instruktorzy podpowiedzą, jak doskonalić technikę jazdy na nartach, pomogą skorygować błędy. Będzie poczęstunek, ognisko i przygrywająca kapela. O godzinie 21.30 odbędzie się pokaz sztucznych ogni. A że trwa karnawał, zachęcam wszystkich, aby przybyli na stok w typowo karnawałowym przebraniu! Będzie weselej i ciekawiej. Oczywiście wszystko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, czyli nie w kapeluszu z piórkiem, a z kaskiem.
Skąd pomysł?
– Pewnego roku chciałem skorzystać z Nocy Muzeów. Było tak wielkie zainteresowanie, tak długie kolejki, że ostatecznie zrezygnowałem. To mnie natchnęło, aby spróbować zorganizować coś takiego na sportowo.
A jeśli będzie tak wielkie zainteresowanie, że ktoś odejdzie z kwitkiem?
– Przypuszczam, że najwięcej osób może być na stoku narciarskim. Ale ten jest na tyle pojemny, że nikt nie odejdzie z kwitkiem. Zapraszamy wszystkich!
Czy ta akcja będzie kontynuowana?
– Jak najbardziej. Coraz więcej osób chce aktywnie spędzać czas. Mam pomysł na ferie zimowe, ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wcześniej się nie dało? Kto w nocy będzie jeździć na nartach czy na łyżwach
myślę ze w dzień było by tyle ludzi ze nie miało by sensu jeździć na nartach czy łyżwach...