Lipiec 2023 r. był ostatnim miesiącem pracy Ewy Jagiełło – Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Przemyśla. Zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę.
Stanowisko inspektora nadzoru budowlanego jest bardzo ważne i odpowiedzialne. Osoba taka kontroluje inwestycje w zakresie zgodności wykonywanych prac z zatwierdzonym projektem, warunkami zdefiniowanymi w decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zapisami ustawy. Wydaje pozwolenia na budowę i użytkowanie obiektu, sprawdza obiekty budowlane na etapie ich użytkowania, wydaje decyzje o usunięciu ewentualnych nieprawidłowości i nakazy, m.in. o rozbiórce obiektu. To tylko niektóre z całego wachlarza obowiązków inspektora nadzoru budowlanego[paywall].
W Przemyślu funkcjonują dwa takie stanowiska. Jedno dla miasta, drugie dla powiatu. Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Przemyślu jest Łukasz Maksym, Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dla Miasta Przemyśla była Ewa Jagiełło. Była, bo po 24 latach pracy na tym stanowisku postanowiła przejść na emeryturę. Fakt, że przez niemal ćwierć wieku szefowała temu urzędowi, świadczy tylko o jednym: swoją pracę wykonywała znakomicie i bez zarzutu.
Ale wszystko kiedyś się kończy... Tak było i w jej przypadku. W lipcu 2023 r. postanowiła odpocząć. Podziękowania za jej długoletnią, trudną pracę złożyli jej prezydent miasta Wojciech Bakun oraz sekretarz miasta Dariusz Łapa. Do miłego spotkania doszło 28 lipca br. Pełniącym obowiązki (na razie) Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Przemyśla jest Rafał Wach, który także był obecny na spotkaniu w gabinecie szefa miasta.
– To nigdy nie była i nie jest łatwa praca. Przede wszystkim bardzo odpowiedzialna. Podejmowane decyzje miały i mają wpływ na wiele osób, instytucji, spraw... Były chwile, kiedy miałam wątpliwości, czy podołam, czy wytrzymam. Jak chociażby katastrofa budowlana przy ulicy Słowackiego, kiedy zawaliło się rusztowanie i była ofiara śmiertelna. To było wiele lat temu. Były i miłe chwile, kiedy komuś się pomogło. Historii różnych było tak wiele, że mogłabym książkę napisać. Myślę, że urząd zostawiam w dobrych rękach. Jest wielu znakomitych fachowców, którzy godnie mnie zastąpią. Co teraz? Będę odpoczywać. Chciałabym się wybrać w jakąś podróż, zajmę się bardziej domem czy działką. Mam co robić!
Reklama
– powiedziała E. Jagiełło.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze