W 2015 roku obchodzimy 25. rocznicę wolnych wyborów samorządowych. Z tej okazji Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przygotowuje wystawę, która ma przypomnieć to ważne wydarzenie.
Dokładnie 27 maja 1990 r. odbyły pierwsze po wojnie całkowicie wolne wybory samorządowe. – Wzięło w nich udział kilkudziesięciu kandydatów na radnych, reprezentujących różne komitety wyborcze. Na fali ówczesnych zmian politycznych, zachodzących w kraju od czerwca 1989 roku, odradzająca się idea samorządności była impulsem do aktywności na tym polu dla lokalnych społeczników – tłumaczy jeden z organizatorów wspomnianej wystawy, historyk Grzegorz Szopa.
Na przygotowywanej ekspozycji będzie można zobaczyć ówczesne plakaty wyborcze, ulotki, pisma, archiwalne fotografie, spot wyborczy z kandydatami. Wystawa będzie okazją do przypomnienia osiągnięć rady miejskiej z lat 1990 – 1994, także do spotkania się z częścią ówczesnych radnych pierwszej kadencji przemyskiego samorządu. Za naszym pośrednictwem przemyskie muzeum zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Przemyśla, aby zechcieli udostępnić własne pamiątki z tego ważnego wydarzenia na potrzeby wystawy. Kontakt pod numerem telefonu 16 679-03-42.
Skład Rady Miasta Przemyśla I kadencji (1990 – 1994):Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Część z nich już w innej, Wiecznej Radzie zasiada...
Część z nich już w innej, Wiecznej Radzie zasiada...