Jak co roku uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się koncertem Chóru Reprezentacyjnego „Jarosław”. Po nim jarosławianie uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele kościele NMP Królowej Polski.
– Już w pierwszych zdaniach tego historycznego dokumentu podkreślono jedność państwa. Jedność, która w ówczesnych trudnych czasach rozbiorów była podstawą przetrwania narodu. Dziś dla nas również jest największą wartością. Do owej majowej tradycji odnosimy się z szacunkiem i dumą. Uznajemy ją za jedno z najważniejszych doświadczeń i najważniejszych punktów odniesienia[paywall] naszej narodowej historii – mówił burmistrz Waldemar Paluch podczas dalszej części uroczystości pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Tam odśpiewano również hymn państwowy oraz mazurka 3 Maja. Uroczystości zakończono złożeniem kwiatów oraz apelem pamięci.
Wzięli w nich udział duchowni z jarosławskich parafii, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z burmistrzem Waldemarem Paluchem oraz jego zastępcami. W trzeciomajowym święcie uczestniczyli również: przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Janusz Szkodny, radni miejscy i powiatowi, służby mundurowe, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, przedstawiciele jarosławskiej uczelni, organizacje pozarządowe, harcerze, społeczność uczniowska, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Jarosławia.
Uroczystości zakończyło ślubowanie Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu, będącej terenową jednostką Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno - Wychowawczej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze