Reklama

3 maja patriotycznie

12/05/2016 09:32

Jak co roku uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się koncertem Chóru Reprezentacyjnego „Jarosław”. Po nim jarosławianie uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele kościele NMP Królowej Polski.

– Już w pierwszych zdaniach tego historycznego dokumentu podkreślono jedność państwa. Jedność, która w ówczesnych trudnych czasach rozbiorów była podstawą przetrwania narodu. Dziś dla nas również jest największą wartością. Do owej majowej tradycji odnosimy się z szacunkiem i dumą. Uznajemy ją za jedno z najważniejszych doświadczeń i najważniejszych punktów odniesienia[paywall] naszej narodowej historii – mówił burmistrz Waldemar Paluch podczas dalszej części uroczystości pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Tam odśpiewano również hymn państwowy oraz mazurka 3 Maja. Uroczystości zakończono złożeniem kwiatów oraz apelem pamięci.


fot.UM Jarosław

Wzięli w nich udział duchowni z jarosławskich parafii, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z burmistrzem Waldemarem Paluchem oraz jego zastępcami. W trzeciomajowym święcie uczestniczyli również: przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Janusz Szkodny, radni miejscy i powiatowi, służby mundurowe, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, przedstawiciele jarosławskiej uczelni, organizacje pozarządowe, harcerze, społeczność uczniowska, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Jarosławia.

Uroczystości zakończyło ślubowanie Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu, będącej terenową jednostką Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno - Wychowawczej.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama